Košarkaši Šanca u zanimljivom i neizvjesnom susretu svladali riječki FSV sa 86:82

Košarkaši Šanca u zanimljivom i neizvjesnom susretu svladali
riječki FSV sa 86:82

Košarkaši karlovačkog Šanca u 16. kolu Druge lige Zapad ugostili su riječki FSV i nakon zaista velike borbe tijekom svih 40 minuta ostvarili osmu ovosezonsku pobjedu rezultatom 86:82. Susret je bio zanimljiv i neizvjestan od samog početka - nakon prve dionice prednost gostiju 23:27, na poluvremenu 48:46 za domaće, a nakon treće četvrtine 62:61 za Šanac.

Posljednju četvrtinu domaći otvaraju košem za 64:61, no tada upadaju u malu krizu - Riječani postižu dvije brze trice, a imaju i otvoreni šut za treću, no srećom po domaće promašuju. Malu seriju tada radi Šanac, a prvi puta se čini da bi se susret mogao prelomiti kada gosti bespotrebno zarađuju tehničku pogrešku i Šanac odlazi na 74:69. Ipak, gosti i dalje dalekometnim šutevima održavaju egal, a nešto više od minute prije kraja je 79:79. Penić postiže važne poene, a potom Češković tricom opet odvodi Karlovčane na pet poena prednosti - 84:79. Brzom tricom uzvraćaju Riječani, no rade faul upravo na Češkoviću, koji je siguran s linije slobodnih bacanja za konačnih 86:82.

Pod vodstvom trenera Gašparovića igrali su: Požar 4, Jurčić, Stipić 7, Katić, Turković 20, Penić 14, Vladić 15, Češković 26, Vučetić i Karlica.

U sljedećem kolu košarkaše Šanca očekuje gostovanje na Krku.