Na juniorskom dvoranskom prvenstvu Hrvatske u atletici Lei Novković srebro i bronca, Kasuniću bronca

Na juniorskom dvoranskom prvenstvu Hrvatske u atletici Lei Novković
srebro i bronca, Kasuniću bronca

S tri odličja vraćaju se atletičarke i atletičari AK Karlovca s dvoranskog prvenstva Hrvatske za juniore i juniorke održanog u Zagrebu. Za razliku od prošlotjednog mlađeseniorskog prvenstva gdje su uspješniji bili dečki, sada su bolje bile djevojke, ili preciznije rečeno Lea Novković, koja se okitila s dva odličja. Mlada Karlovčanka osvojila je srebrno odličje u utrci na 60 metara s preponama, dok je na najdramatičniji mogući način došla do bronce na 400 metara - ona i Splićanka Tea Krolo protrčale su kroz cilj u identičnom vremenu i tek nakon detaljnog pregledavanja foto finiša pokazalo se da je Lea Novković bila za jednu tisućinku (!) brža i tako osvojila broncu. Kada se tome doda da je na 60 prepone naša atletičarka srebro uzela sa stotinkom prednosti može se reći da je ovo bio ne samo uspješan već i vrlo uzbudljiv vikend za mladu Karlovčanku.

U muškoj konkurenciji do bronce je stigao Lovro Kasunić u utrci na 1.500 metara. Za razliku od drame u ženskoj konkurenciji, Kasunić je mirno odradio utrku, vodeći dvojac je bio nedostižan, a ostalima je pobjegao dovoljno za mirno osiguravanje bronce, a od četvrtoplasiranog je bio brži više od pet sekundi.

U okviru natjecanja održano je i nekoliko disciplina izvan konkurencije i bez dobnog ograničenja, a najbolji rezultat od karlovačkih atletičara imao je Hrvoje Neralić koji je zauzeo drugo mjesto u utrci na 200 metara.