Nogometaši Karlovca 1919 svladali kutinsku Moslavinu 2:0 i pobjegli drugoplasiranom za velikih pet bodova

Nogometaši Karlovca 1919 svladali kutinsku Moslavinu 2:0 i pobjegli
drugoplasiranom za velikih pet bodova

Karlovački nogometaši sa zakašnjenjem su odigrali utakmicu 8. kola 4. HNL Središte, a to im je možda dalo i dodatni pritisak, jer prvi pratitelji za vikend su kiksali - Segesta je kod kuće izgubila od Zagreba, a Dinamo iz Odranskog Obreža remizirao je s Trešnjevkom. Pobjeda u ovom susretu značila bi tako bijeg na velikih pet bodova prednosti.

Iako su Karlovčani protiv kutinske Moslavine dominirali, nisu bili u svom najboljem izdanju pa se moglo dogoditi da neki zalutali udarac gostiju stvori i probleme. Ipak, to se nije dogodilo i Karlovac 1919 je sa 2:0 nastavio niz neporaženosti - u osam kola karlovački nogometaši pod vodstvom Matije Štefančića imaju sedam pobjeda i jedan remi.

U nešto sadržajnijem prvom dijelu vidjeli smo i prekrasan pogodak, dupli pas odigrali su Mićunović i Novinić, a Mićunović ga je okončao bombom pod prečku gostujućeg vratara za vodstvo domaćih. U nastavku prvi su zaprijetili gosti no pitanje pobjednika u 56. minuti riješio je Roko Prpić iz samostalno izrađene prigode.

Narednog vikenda Karlovac 1919 gostuje kod ekipe Gradića.