SPORT

Odbojkašice Karlovca sjajno otvorile mini ligu za ostanak u Prvoj ligi - sa 3:1 svladale glavne konkurentice iz Rijeke

Odbojkašice Karlovca sjajno otvorile mini ligu za ostanak u Prvoj
ligi - sa 3:1 svladale glavne konkurentice iz Rijeke

U prvom kolu mini lige za ostanak u Prvoj ligi, u izuzetno važnom susretu, odbojkašice Karlovca svladale su riječku Drenovu sa 3:1 (25:12, 25:20, 21:25, 25:18) i tako prestigle Riječanke i opet se nalaze na poziciji koja garantira ostanak u prvoligaškom društvu.

Prvi set sjajno su odigrale Karlovčanke - bilo je tu možda i ljutnje nakon svega što se događalo u Rijeci i nesportskog ponašanja trenera Drenove uz poprilično skandalozno suđenje - u svakom slučaju, "pomele" su domaće odbojkašice gošće u tom prvom setu sa 25:12. Krenulo je slično i u drugom setu, ali domaći "uragan" ipak je zaustavljen sredinom seta, Riječanke nipošto nisu loša ekipa i pokazale su to brzim priključkom. Igralo se manje-više izjednačeno sve do same završnice, a odbojkašice Karlovca ključno su odvajanje napravile kod 22:20, prvo su napokon otišle na prednost od četiri poena, a onda odmah i zaključile set sa 25:20.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

Treći set izjednačen je od samog starta, vodi se borba za svaki poen, a na kraju nažalost obrnuti rasplet - izjednačeno je do 21:21, a onda gošće redaju četiri poena i smanjuju na 2:1 u setovima. Četvrti set također je izjednačen, ali u blagoj prednosti kontinuirano su gošće. Nervoza se uvlači među domaće navijače, čini se povremeno i među karlovačke odbojkašice, ali srećom to je varka. Kod 14:16 kreće preokret - dva brza "udara, prvo za 18:16, gošće zatim smanjuju na 18:17, a onda presudna serija za nedostižnih 24:17. Ubrzo stiže i potvrda - 25:18 i tri zaista velika boda.

Raspored mini lige za ostanak je takav da Karlovčanke imaju na startu tri susreta u kojima s pravom trebaju računati na 9 bodova. Uspiju li u tome, bit će i vrlo blizu ostvarivanju svog cilja. Slijedi, naime, gostovanje kod Kostrene, ekipe koja je već otpisana, jer sa 0 bodova zaista ni u kakvom raspletu ne može maštati o prvoligaškom ostanku. No, sigurno se neće predati prije susreta niti žele završiti sezonu bez boda, a sasvim je moguće da će biti dodatno motivirane da pomognu susjedama iz Rijeke pa Karlovčanke moraju ovaj susret shvatiti maksimalno ozbiljno. U tom slučaju - pobjeda ne bi smjela biti upitna, jer kvaliteta je nesumnjivo na karlovačkoj strani. Potom u Karlovcu gostuje pulski Veli Vrh i to je susret u kojem naše odbojkašice također u ovakvim okolnostima i s ovakvom situacijom na ljestvici moraju slaviti.

Uspiju li u tome, imat će zaista izvrsnu situaciju pred gostovanje u Rijeci kod Drenove koje bi moglo riješiti pitanje ostanka. Naime, čekat će ih tri mirna tjedna priprema, jer prvo gostuju kod Nove Gradiške, daleko najjače ekipe ove mini lige, gdje poraz nije nimalo tragičan (a u slučaju opuštenog nastupa može se dogoditi i da se uzme koji bod), zatim su slobodne i onda slijedi gostovanje kod Drenove.