Kadeti Streljačkog kluba Duga Resa ekipni viceprvaci Hrvatske, Filip Maletić pojedinačno zauzeo 5. mjesto

U Valpovu je u nedjelju, 12. svibnja 2019. održano prvenstvo Hrvatske u streljaštvu za kadetkinje i kadete u gađanju serijskom zračnom puškom 2×10 hitaca. U kategoriji kadeta nastupilo je 25 ekipa, te 101 strijelac u pojedinačnoj konkurenciji. Za SK Duga Resa nastupili su Filip Maletić, Matej Merkaš, Dino Plavetić i Marko Neralić.

Ekipa u sastavu Maletić, Merkaš i Plavetić osvojila je 2. mjesto i naslov viceprvaka Hrvatske sa pogođenih 553 kruga, samo krug manje od prvaka ekipe SD Bjelovar 1874 čiji su strijelci pogodili 554 krugova, te tri više od trećeplasirane ekipe SK Križevci 1252 sa 550 upucanih krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji odličan nastup ostvario je Filip Maletić koji se sa 187 pogođenih krugova kao sedmi kvalificirao u finalno gađanje među osam najboljih gdje je na kraju osvojio 5. mjesto.

Matej Merkaš osvojio je 12. mjesto sa 184 krugova, Dino Plavetić 22. mjesto sa 182 kruga i najmlađi Marko Neralić (2008. godište) koji je imao svoj prvi nastup na PH kroz ostvarenu normu na prvenstvu županije, osvojio je 99. mjesto sa 157. upucanih krugova.