Vijesti iz karlovačko-dugoreškog taekwondoa: “Pande” s Banije u novu sezonu startale sa 5 zlatnih i 3 srebrne medalje

Prvi turnir u drugoj natjecateljskoj sezoni održao se u Dugom Selu, Dugo Selo Open, gdje su nastupili i kadeti Taekwondo kluba Banija Pandas. Nastupilo je 186 natjecatelja iz 26 klubova.

– Ovo je ujedno i prvi turnir Pandas tima nakon završenih bazičnih i specifičnih priprema. S odrađenom dobrom formom mogu biti zadovoljan i zbog činjenice da je 8 natjecatelja osvojilo 7 medalja od čega 5 zlatnih i 2 srebrne medalje, te smo u ekipnom poretku osvojili 1. mjesto kod kadeta, 2. mjesto kod kadetkinja, a u ukupnom ekipnom plasmanu kod kadeta i kadetkinja osvojili smo 1. mjesto – naglasio je trener Neven Trbojević.

Pojedinačni rezultati: 1. mjesto Oscar Kovačić MKM -43kg (13:6, 18:4) 1. mjesto Marko Fičko MKM -33kg (9:5 5:3) 1. mjesto Lucio Matuzić KM -37kg (31:10, 38:5 , 25:4) 1. mjesto Petar Fičko KM-41kg (16:0, 44:12) 1. mjesto Gabrijela Fehervari KŽ-44kg (5:0) 2. mjesto Aleksandra Macut KŽ-59kg (15:4 1:4) 2. mjesto Jan Mašinović KM+65kg (2:15) Bez medalje Nikolina Hrebac MKŽ -36kg (1:2)

Brežanovi tekvondaši u Mađarskoj

Na međunarodnom taekwondo turniru u Mađarskoj nastupili su i članovi TKD Karlovac. Turnir je okupio 186 natjecatelja iz 18 državi. Karlovčani su u Mađarskoj osvojili dvije medalje u seniorskoj konkurenciji. Matea Beršinić je zauzela 2. mjesto u kategoriji Female U30, a Ivan Kaić je također bio drugi u kategoriji Male U40. Ostali dio ekipe nije uspio doći do medalja.

Dugorešani u Dugom Selu, Mađarskoj i na paintball turniru

Dugoreški tekvondaši nastupili su također u Mađarskoj na 11. Hungarian Open Poomse turniru. Dora Černelić nastupila je u kategoriji B/C kadet (11-14) B i zauzela 11. mjesto.

Na turniru u Dugom Selu tekvondaši Duga Rese su u ukupnom poretku kadeta osvojili su 3. mjesto.

Pojedinačni rezultati: 1. mjesto Tea Trupković KAD 47kg 1. mjesto Lara Križanić KAD 55kg 2. mjesto Dominik Aršulić KAD 61kg

Na dobrotvornom paintball turniru Duga Resa 2018. nastupili su stariji članovi TKD Duga Resa: Matija Brcković, Tin Katić, Marin Vratarić i Mateja Kasunić. Iako bez iskustva u tom zauzeli su odlično 2. mjesto.