Tri županijska taekwondo kluba uspješno se predstavili na juniorskom kriterijskom turniru u Zaprešiću

PLEMENITI TURNIR ZAPREŠIĆ

U Podsusedu je održan “Plemeniti taekwondo turnir Zaprešića” – 3. turnir iz serije turnira koji se boduju za nacionalnu rang listu i prvo kriterijsko natjecanje za juniorsku reprezentaciju za Europsko prvenstvo. Nastupilo je 628 juniora iz 70 klubova iz 4 države. Od klubova Karlovačke županije nastupili su “Banija Pandas, “Karlovac” i “Duga Resa”

Iz TKD Banija Pandas nastupile su dvije juniorke Kristina Čerina (-68 kg) koja je osvojila 1. mjesto pobijedivši u tri borbe (skorovima 15:0, 27:0, 10:1). Ovim pobjedama je osigurala vodeću poziciju na nacionalnoj i reprezentativnoj rang listi. Sljedeći turnir je očekuje “WTF President’s cup Europe” u Grčkoj gdje će se osvajanjem medalje na tom turniru direktno plasirati na EP. Dora Beronić (-55 kg) je kao četvrta nositeljica turnira imala dvije borbe. U 1. kolu je pobijedila (7:5), dok je za medalju izgubila (0:11).

TKD Karlovac nastupio je s 3 juniorke i 4 juniora: – 2. mjesto Josip Vuljanić, jun +78 kg (2 pobjede) – 3. mjesto Ela Znaor, jun -52 kg (2 pobjede) – 3. mjesto Tomislav Štefanac, jun-63 kg (1 pobjeda) Bez plasmana su ostali: Tena Naglić JUN -52 kg (1 pobjeda), Danijel Bešić (bp), Nika Marčac (bp), Niko Ratković (bp).

Na turniru u Zaprešiću iz TKD Duga Resa nastupilo je 8 natjecatelja: – 1. mjesto Tin Katić, jun 78 kg (2 pobjede) – 1. mjesto Tea Trupković, kad B 37 kg  1(2 pobjede) – 2. mjesto Dominik Aršulić, kad B 49,kg (1 pobjeda) – 3. mjesto Ema Mateša, mlkad 39kg (2 pobjeda) – 3. mjesto Lara Križanić, kad B 44,kg (bez pobjeda) – 3. mjesto Nikola Mejaški, kad B 41,kg (bez pobjede) Bez plasmana su bili ostali Matija Brcković i Lucija Polović.

USKRŠNJI PANTERA TURNIR

TKD Karlovac sudjelovao je i na “Uskršnjem Pantera turniru” (1. kolo Limač lige) uz nastup još 96 natjecatelja iz 9 klubova. Borci TKD Karlovac osigurali su pet 1. mjesta osvojivši isto toliko zlatnih medalja. U ekipnom poretku 1. mjesto osvojile su limačice A, a 2. mjesto limači B. Sveukupno TKD Karlovac zauzeo je 3. mjesto.

Pojedinačni rezultati: 1. mjesto Jakov Acketa LIM B -22 kg (3 pobjede) – najbolji limač B 1. mjesto Nika Petrić LIM B -18 kg (1 pobjeda) 1. mjesto Lea Oparnica LIM A -27 kg (2 pobjede) – najbolja limačica A 1. mjesto Lara Tuškan LIM A -24 kg (2 pobjede) 1. mjesto Mia Paranos LIM A -20 kg (1 pobjeda)

ŠABAC OPEN

Na međunarodnom 5. po redu turniru “Šabac Open” gdje članovi TKD Karlovac tradicionalno nastupaju sudjelovalo je 436 natjecatelja iz 48 klubova i 7 država.

Karlovački tekvondaši osvojili su dvije brončane medalje: – 3. mjesto Vaness Bosilj, kad -33 kg (bp) – 3. mjesto Denis Ivošević, jun -55 kg (bp) Ogulin.