TKD Prana ekipno prva – najuspješnija kod juniora i juniorki, Karlovčanki Oparnici zlatna medalja, Pandama i dugoreškim borcima po četiri odličja

U Vrbovcu je održano 18. po redu međunarodno taekwondo natjecanje, M-2 turnir, koji je okupio 259 natjecatelja iz 46 klubova iz 4 države. Nastupili su natjecatelji iz Karlovca i Duga Rese.

TKD PRANA

Prana je nastupila sa 8 natjecatelja i osvojila 7 odličja. Ekipno je prva u poretku juniora i juniorki, treća u poretku mlađih kadetkinja i četvrta u ukupnom poretku.

Zlatna odličja su osvojili: – Lara Tuškan, mlađa kadetkinja (do 33kg) (4 uvjerljive pobjede) proglašena najboljom mlađom kadetkinjom turnira – Nikola Brnardić, junior (do 55kg) (3 pobjede) drugi u ukupnom poretku juniora – Oscar Kovačić (do 55kg) (3 pobjede) zauzeo 3. mjesto u poretku kadeta. – Leona Grubiša u kategoriji juniorki (do 44kg) – Srebrno odličje osvojila je Gabrijela Fehervari, juniorka do 49 kg.

Brončana odličja osvojili su Ema Brnardić, kadetkinja (do 37kg) i Sandro Tuškan, junior (do 59kg) Junior Ivan Latković je u borbi za medalju izgubio rezultatom 16:15.

TKD KARLOVAC

Taekwondo klub Karlovac nastupio je s tri natjecatelja u konkurenciji mlađih kadetkinja i kadetkinja. Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je Lea Oparnica mkž (-39 kg) (2 pobjede).

Bez plasmana ostali je Ester Mržljak kž (-41kg) (1 pobjeda)kojoj je ovo za prva kadetska godina i prvi kadetski turnir. Dalija Bunčić kž (-44kg) (bp) i njoj je ovo natjecanje bilo prvo kadetsko iskustvo. Trebale su nastupiti Rebecca Mržljak i Đorđe Bunčić, međutim zbog viroze nisu nastupile.

TKD BANIJA PANDAS

Banija Pandas tim nastupio je s 5 natjecatelja koji su osvojili jednu zlatnu, dvije srebrne i jednu brončanu medalju.

Zlatnu medalju sa tri pobjede osvojio je mlađi kadet Marko Fičko (-36kg) koji je ujedno proglašen i za najboljeg mlađeg kadeta turnira. Srebrne medalje osvojili su juniorka Lucija Hrebac (-63kg) i junior Petar Fičko (-45kg). Brončanu medalju osvojio je Lucio Matuzić (-45kg), a bez medalje ostala je Nikolin Hrebac (-41kg). – Nakon završenih priprema ovo je bio test turnir za nadolazeću sezonu. Svi borci koji su nastupili osim Marka Fička promijenili su uzrasnu skupinu ili težinsku kategoriju – objašnjava trener Neven Trbojević

TKD DUGA RESA

Dugoreški tekvondaši osvojili su prvo, drugo i dva treća mjesta.

1. mjesto – Ivan Sestrić mkad (27kg) 2. mjesto – Nela Trupković mkad (36kg) 3. mjesto – David Cindrić mkad (30kg) 3. mjesto (bez pobjede) – Sara Ivanić mkad (47kg) Nastupili su još Ivano Smetko, Duje Halar i Dora Ivanić.