VREMENSKA PROGNOZA

Vraća se sunce i moći ćemo uživati u kasnom ljetu! Pogledajte prognozu i za naredne dane

Tijekom dana i poslijepodne u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj prevladavat će sunčano vrijeme, uz primjetno zatopljenje. Vjetar će uglavnom izostati, a najviša dnevna temperatura dosezat će 27 do 28 °C

Ujutro će prevladavati vedrina, osobito na Jadranu, uz slab do umjeren vjetar, dok će podno Velebita bura i tramontana biti osjetno jače izražene. U istočnom dijelu Slavonije može se još pojaviti pokoja kap kiše, dok će drugdje u unutrašnjosti ostati suho. Ipak, magla će se mjestimice zadržavati, najduže u kotlinama Posavine.

Četvrtak

Tijekom dana i poslijepodne u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj prevladavat će sunčano vrijeme, uz primjetno zatopljenje. Vjetar će uglavnom izostati, a najviša dnevna temperatura dosezat će 27 do 28 °C.

Na području Slavonije, Baranje i Srijema bit će barem djelomice sunčano, a većinom suho. Samo uz slavonsko gorje može doći do jačeg razvoja oblaka, uz mogućnost kraćeg pljuska i grmljavine. Vjetar slab, a dnevne vrijednosti između 27 i 29 °C.

U Dalmaciji se očekuje pretežito sunčano vrijeme. U zaobalju, posebno prema granici s BiH i u Konavlima, lokalno može pasti koja kap kiše. Na otvorenom moru povremeno će puhati umjeren maestral. Bit će vrlo toplo, ponegdje i vruće.

Na sjevernom Jadranu najviše će prevladavati sunčano vrijeme. Umjerena naoblaka povremeno je moguća u gorju, osobito u Lici. U Velebitskom kanalu bura će biti tek slaba, dok će na moru puhati sjeverozapadnjak. Temperatura između 27 i 29 °C, a nešto niža u Gorskom kotaru i Lici.

Idućih dana na kopnu

U unutrašnjosti će se zadržati djelomice sunčano vrijeme, ujutro s maglom, ponajviše u petak i nedjelju. Krajem petka i u noći na subotu očekuje se novo prolazno naoblačenje uz mjestimičnu kišu i pljuskove, najprije na sjeverozapadu zemlje. Noći će biti svježije, a dani vrlo topli, nešto umjereniji u subotu kada će zapuhati sjeverac.

Idućih dana na moru

Na Jadranu će prevladavati stabilno i sunčano vrijeme, uz prolazno jaču buru u subotu, i to ponajprije pod Velebitom. Slijede vrlo topli, ponegdje i vrući kasnoljetni dani, a noći će ostati ugodne za odmor i spavanje.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest