VREMENSKA PROGNOZA

Vrijeme danas tmurno i vlažno kao i jučer, evo što nam donosi ostatak tjedna

Tijekom poslijepodneva u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj zadržat će se oblačno i hladno vrijeme, uz povremenu maglu ili sumaglicu te mjestimičnu rosulju

Slabljenje anticiklonalnog utjecaja nastavlja se kako se ciklona približava Sredozemlju.

Ponedjeljak

Već u ponedjeljak poslijepodne i navečer s njezine prednje strane pristizat će povećana količina vlage, a na Jadranu će zapuhati sve izraženije jugo. Vremenske prilike u ponedjeljak bit će slične onima u nedjelju, dok će se jači utjecaj ciklone osjetiti u utorak i srijedu, kada se očekuju češće oborine.

Na moru će jutarnji sati i dio prijepodneva još proteći u znaku pretežno sunčanog vremena, mjestimice uz slabu do umjerenu buru ili istočni vjetar. Jutarnje temperature kretat će se između 7 i 11 °C. U unutrašnjosti će, kao i tijekom vikenda, prevladavati tmurno i maglovito vrijeme, lokalno uz sitnu rosulju. Najniže temperature bit će od -1 do 4 °C, ponajviše u gorskim kotlinama, gdje postoji i mogućnost poledice.

Tijekom poslijepodneva u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj zadržat će se oblačno i hladno vrijeme, uz povremenu maglu ili sumaglicu te mjestimičnu rosulju. Temperature će se uglavnom kretati između 3 i 5 °C.

Slične vremenske prilike očekuju se i u istočnim krajevima unutrašnjosti – bez sunčanih razdoblja, uz smanjenu vidljivost i najviše dnevne temperature slične nedjeljnima, bez značajnijih promjena.

U Dalmaciji će jugo tijekom poslijepodneva ojačati do umjerenog intenziteta, a s njim će pristizati i sve više oblaka. U večernjim satima moguća je mjestimična, uglavnom slaba kiša, osobito na otocima i otvorenom moru. Najviše dnevne temperature kretat će se od oko 13 °C u unutrašnjosti do čak 17 °C na krajnjem jugu.

Na sjevernom Jadranu također će se naoblačenje pojačavati, a prema večeri raste mogućnost za kišu, posebice na udaljenijim otocima i uz zapadnu obalu Istre. U Gorskoj Hrvatskoj zadržat će se slične vremenske prilike kao i tijekom jutra. Temperature će ondje biti između 3 i 6 °C, dok će se na moru i u Istri kretati od 12 do 14 °C.

Idućih dana na kopnu

I u nastavku tjedna prevladavat će pretežno oblačno vrijeme. Već u utorak mjestimice se očekuje slaba kiša, dok će u srijedu oborine biti učestalije. Uz pad temperature moguća je susnježica i snijeg, ponajprije u gorju, a lokalno i u dijelovima sjeverozapadne Hrvatske. Od petka se nazire više suhog vremena, a tijekom vikenda raste vjerojatnost djelomičnog razvedravanja, uz nešto niže temperature.

Idućih dana na moru

Na Jadranu će utorak i srijeda biti vrlo promjenljivi, uz povremenu kišu te ponegdje i pljuskove praćene grmljavinom. Jako do olujno jugo u noći na srijedu na sjevernom dijelu obale okrenut će na buru, koja će se potom proširiti i na ostatak obale tijekom Božića. Još ponegdje može pasti malo kiše u petak, dok se stabilnije vrijeme očekuje u subotu.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest