Veći dio zemlje bit će uglavnom sunčan, dok se više oblaka očekuje u središnjoj Hrvatskoj i ponajprije u Gorskoj Hrvatskoj
Zima je ponovno zavladala donoseći suhu i hladnu zračnu masu sa sjeveroistoka kontinenta pod utjecajem snažne anticiklone. Ipak, u sljedećim danima postupno će nam se približavati sredozemna ciklona koja će sa juga donijeti nešto topliji i vlažniji zrak.
Utorak
Jutro će u unutrašnjosti biti vrlo hladno, s izraženim minusima, osobito nakon vedre noći u dijelovima Slavonije i u višim predjelima. Veći dio zemlje bit će uglavnom sunčan, dok se više oblaka očekuje u središnjoj Hrvatskoj i ponajprije u Gorskoj Hrvatskoj, gdje je moguća i magla. U unutrašnjosti će puhati slab vjetar, dok će na moru biti umjerena bura, podno Velebita i dalje jaka s olujnim udarima, zbog čega će osobito na sjevernom Jadranu osjet hladnoće biti izraženiji.
Tijekom poslijepodneva prevladavat će sunčano vrijeme uz obalu i na istoku zemlje, kao i u dijelu središnjih krajeva. Naoblačenje se očekuje tek u kasnijim večernjim satima, ponajprije na jugu. Vjetar će uglavnom slabjeti, a bura će se zadržati jaka još jedino u velebitskom kanalu. Najviše dnevne temperature na kopnu bit će oko 0 °C, dok će se uz Jadran kretati između 8 i 13 °C.

Idućih dana na kopnu
Hladno razdoblje u unutrašnjosti zadržat će se do četvrtka, nakon čega slijedi više oblaka i postupno zatopljenje. Još u srijedu treba računati na jače jutarnje minuse, potom na pojavu jutarnje magle, promjenjivu naoblaku i povećanu vjerojatnost slabih oborina u gorskim područjima, koje se lokalno mogu smrzavati pri dodiru s tlom. Tijekom vikenda očekuje se još oblačnije vrijeme, uz povremenu kišu.

Idućih dana na moru
Na Jadranu će doći do okretanja vjetra na jugo, najprije u srijedu u Dalmaciji, uz ponegdje malo kiše, a od četvrtka i duž ostatka obale. Najviše oborine prognoziraju se za subotu, kada su lokalno mogući obilniji pljuskovi, pa čak i grmljavina. Od četvrtka jutra će biti osjetno toplija, a dnevne temperature postupno će rasti.







