Nakon nekoliko zimskih dana obilježenih snijegom, kišom te jakim, mjestimice i orkanskim udarima bure, slijedi nešto stabilnije vrijeme.
Četvrtak
Jutro će i dalje biti vjetrovito, ali u većini krajeva pretežno sunčano. Zbog vjetra će osjet hladnoće biti izraženiji, osobito na Jadranu gdje će bura ujutro još ponegdje imati orkansku snagu.
Tijekom dana postupno će se povećavati naoblaka, i visoka i niska, no uglavnom će ostati suho. I sutra će puhati umjeren sjeverni i sjeveroistočni vjetar, uz temperature između 12 i 14 stupnjeva.
Na istoku zemlje u drugom dijelu dana očekuje se više oblaka, a osobito u Posavini moguća je i slaba kiša ili kratkotrajan pljusak. Puhat će umjeren sjeveroistočni i istočni vjetar, uz temperaturu oko 13 °C. Na Jadranu će bura sredinom dana privremeno oslabjeti, ponegdje i okrenuti na zapadni ili jugozapadni vjetar, no prema večeri ponovno će jačati, uz jake i olujne udare.
Na sjevernom Jadranu bura će također oslabjeti, ali će i dalje biti jaka s olujnim udarima, dok su orkanski mogući uglavnom u prvom dijelu dana. Vrijeme će biti sunčano, dok će s druge strane Velebita prevladavati promjenjiva naoblaka uz povremenu slabu susnježicu ili snijeg.
Idućih dana na moru
Do kraja tjedna ne očekuju se značajnije promjene – noći i jutra ostat će hladni, u gorju i kotlinama često uz mraz, a blagi porast temperature očekuje se tek početkom idućeg tjedna. U ponedjeljak navečer stiže novo naoblačenje s kišom, a prema trenutačnim prognozama u utorak navečer moguća je nova promjena vremena sa snijegom u gorju, slično kao i nedavno.
Idućih dana na kopnu
Na Jadranu će u petak i dalje biti vjetrovito uz jaku buru, dok će vikend donijeti pretežno sunčano i suho vrijeme s temperaturama oko 15 °C. Početkom novog tjedna i ondje se očekuje promjena vremena, ali bez većih temperaturnih oscilacija.







