Violina, oboa, fagot i harmonika instrumenti su koji su karlovačkoj ustanovi donijeli lijepa priznanja
Sjajne rezultate ostvarile su učenice i učenici Glazbene škole Karlovac na 64. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.
Posebno se to odnosi na Elenu Mohor, inače učenicu ozaljskog područnog odjela karlovačke Glazbene škole, koja je osvojila prvu državnu nagradu, ali i titulu ukupnog laureata natjecanja u violini s velikih 99,48 bodova od maksimalnih 100.
Ovaj vrhunski rezultat potvrda je njezina talenta, predanog rada i ljubavi prema glazbi, ali i stručnog i posvećenog mentorstva.
Elenu je za natjecanje pripremila Marina Muić, mag. mus., dok ju je na klaviru pratila Lana Bradač, prof.
Tri druge nagrade
Još je troje učenika Glazbene škole Karlovac osvojilo druge nagrade, ali svi redom ujedno s najboljim rezultatom u svojim kategorijama.
Treba napomenuti da prvu nagradu donosi samo ocjena iznad 98 bodova, a žestok je bio i kriterij na prednatjecanjima pa su u nekim kategorijama karlovački učenici jedini izborili nastup na državnom prvenstvu!
Osvajači
Drugu nagradu i prvo mjesto u poretku tako je sa ocjenom 97,47 osvojio Frane Kušan, učenik u klasi prof. savjetnika Tomislava Krvarića.
Vida Protulipac bila je najbolja u kategoriji oboe sa 97,68 bodova. Vidu je za natjecanje pripremio Božidar Križan, prof., a na klaviru ju je pratila Nikica Križan, prof. mentor.
Na kraju, Majda Rogić sa 97,07 bodova bila je najbolja učenica ovogodišnjeg državnog natjecanja u svojoj kategoriji u fagotu. Majdu je za natjecanje pripremila Manuela Budišćak, mag. mus., a na klaviru ju je također pratila Nikica Križan, prof. mentor.











