Pitanje budućnosti Karlovačkog tjednika bila je jedna od tema na aktualnom satu jučerašnje sjednice Gradskog vijeća. S obzirom da postaje sve jasnije da će mediji u vlasništvu države ili lokalne samouprave morati doživjeti pretvorbu, gradonačelnik Damir Jelić je posjetio redakciju Tjednika te, kako je kazao na Vijeću, s novinarima otvoreno razgovarao o problemima.
– Ovo još ovako može ići, ali evidentno je da će ići vrlo kratko, da li godinu, dvije ili tri. Pozivam i unutarnju motivaciju ljudi koji rade u Tjedniku, jer u njoj vidim budućnost Tjednika koja nije upitna, kaže gradonačelnik.
Jelić tvrdi da rad Tjednika nije usmjeren na reklamu gradskih vlasti što potkrepljuje činjenicom da su po analizi press clipinga njegovo ime i fotografija tek na 9. mjestu po učestalosti prikazivanja. Kako kaže, nikad nije naručio niti jedan tekst dok nikad s urednicima nije komunicirao mimo direktora. Gradonačelnik je, međutim, s govornice Gradskog vijeća predložio i svoju, novu koncepciju Tjednika no potom ustvrdio kako u Karlovcu praktički nema novinara koji bi je mogli provoditi.
– S obzirom na elektronske medije i brzinu informacije, jedan je dan previše, što znači da niti dnevne novine ne mogu više pratiti informacije, a kako će tjednik. Ako je Tjednik isključivo kronika ne može opravdati svoju funkciju. Kada bi u Tjedniku bilo četiri jake osobnosti koje bi reportažnim stilom obrađivale neke teme, sport, ekonomiju, kulturu, vanjsku i unutarnju politiku i kada bi kvaliteta njihovog rada izašla iznad okvira Karlovca, onda bi to bilo drugačije. Dodaje kako bi možda jedna i pol osoba mogla to pratiti u gradu Karlovcu, dok bi po njemu to vjerojatno morao biti netko od uvoznih novinara.
– Po zasadima struke je Tjednik nužno u krizi, tehnologija koja se događa je druga kriza, a treća financiranje. Možemo reći da su to tri gola, a taj je rezultat teško pratiti. Pozvao sam djelatnike da se i sami uključuju putem dionica, kaže gradonačelnik koji je time valjda najavio jedan od eventualnih budućih modela privatizacije Karlovačkog tjednika. O Radio Karlovcu nije bilo riječi na sjednici, no evidentno je da gradska vlast nema nikakvo konkretno rješenje što, kada i kako učiniti s medijima u vlasništvu Grada.
KAportal.hr