Jelić priznao poraz u državi i Karlovcu, kaže da prolaze katarzu i da je to očekivao

Jelić priznao poraz u državi i Karlovcu, kaže da prolaze katarzu i
da je to očekivao

U stožeru HDZ-a na Mažuranićevoj obali atmosfera je, nakon objavljenih rezultata izlaznih anketa, lagano komorna. Zatekli smo samo novinare i nekoliko pripadnika Mladeži HDZ-a dok iz minute u minutu pristižu i lokalni dužnosnici stranke. Zasad nismo uspjeli dobiti nikakav komentar izlaznih anketa, no HDZ-ovcima svaki čas pristižu rezultati s terena iz 7. IJ. Po tim informacijama, rezultati su bolji nego što su HDZ-u davale ankete, čak 15 više nego u izlaznim anketama – oko 55, 56 mandata.

Kako saznajemo, Martina Dalić i Ivan Vučić su bili u karlovačkom stožeru, no ubrzo ga napustili dok su ovdje tek Damir Jelić, Nedjeljko Strikić, Ivan Krznarić, Ivan Uđbinac i nižerangirani HDZ-ovi lokalni dužnosnici.

Rezultati su takvi jer stranka prolazi kroz katarzu i ovo je očekivano, kazao je predsjednik GO Damir Jelić koji je komentirao rezultate izlaznih anketa ali i one koji pristižu u stožer HDZ-a.

– Sada je 8 sati i prvi podaci su odlični za stranku jer vodimo, ali objektivno kroz sat, dva će biti jasno i da ćemo u gradu Karlovcu izgubiti. Slabiji su rezultati nego 2007. godine, a zašto je to tako nekoliko razloga ima, pa i katarza kroz koju stranka prolazi, kaže Jelić. Kako dodaje, ovo je dobro jer katarza mora dovesti do čišćenja pa tako i u Karlovcu i u Hrvatskoj. Čemu tražiti krivca, analiza bi svašta rekla, izlazak jednih, nezizlazak drugih, kampanja, medijski prostor, službe koje rade na svoj način. Na kušnji je demokršćanstvo i to je dobro.

– Kao gradonačelnik bih se zahvalio svim biračima, HDZ čeka oporba i smatram da je to dobro. Ostajem u ovoj stranci jer je demokršćanin po uvjerenju, rekao je Jelić dodavši kako ne vidi zašto HDZ na nacionalnoj razini ne bi trebala biti dobra opozicija.

KAportal.hr

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest