Tena Kunović bez medalje na bodovnom G-1 turniru u Švedskoj

U švedskom Trelleborgu održan je prvi bodovni G-1 turnir na kojemu je nastupila juniorska muška i ženska taekwondo reprezentacija. Nastupilo je 1200 natjecatelja iz 344 timova i 40 zemalja. Ujedno to bio i trening turnir prije Svjetskog prvenstva koje se održava od 23-26. ožujka u Taipeiu na Tajvanu.

Za reprezentacije Hrvatske nastupila je i članica TKD Banija Tena Kunović koja je u svojoj kategoriji imala 26 natjecateljica, a  za finale potrebno je bilo četiri ili pet borbi ovisno o ždrijebu. U 1. kolu pobijedila je reprezentativku Češke Dominika Hronova rezultatom 6:5, u 2. kolu pobijedila je predstavnicu Njemačke  Isabel Beckstein  5.2, a u borbi za medalju zbog udarca u koljeno morala je predati borbu Asia Bailey koja je ujedno i brončana sa SP-a. Kunović odrađuje završne pripreme s trenerom Nevenom Trbojevićem prije odlaska na Svjetsko prvenstvo.

Na turniru M-2 u Vrbovcu, koji je otvorio taekwondo sezonu 2014 u Hrvatskoj, nastupilo je 570 natjecatelja iz 10-tak zemalja. TKD Banija nastupio je sa 11 natjecatelja u tri dobna uzrasta. Brončana odličja osvojili su: Mia Šnajder (4:2, 3:5),Leona Grubiša (5:0,4:7), Gabrijela Fehervari (4:0TKO,1:2) i Sara Todorović (9:7,0:3).  Bez plasmana ostali su: Rino Sučević (0:12), Filip Mikan (1:9), Niko Kunović (3:11), Mona Petrić (0:1GP), Katarina Latković (3:10), Nikola Petrović (6:9) i Lovro Perković.