Drama je imala tragičan kraj – imali smo sedmerac za finale, Norvežani nas srušili u produžecima

Ne može se jedna riječ predbaciti dečkima, doista jesu ostavili srce na terenu. No, to protiv norveških brzanaca nije bilo dovoljno. Podjednake su bile momčadi cijelu utakmicu. Prva dionica prvog poluvremena pripala je Hrvatskoj, druga Norveškoj, dok je drugo poluvrijeme bilo izjednačeno, ponajviše odličnom Ivanu Pešiću koji je obranama, te Marku Mamiću, koji je golovima, vukao Hrvatsku.

Imali smo napad za finale, iz njega sedmerac u posljednjoj sekundi, no Zlatko Horvat nije zabio. Imali smo i dva gola prednosti u prvom produžetku, ali Norvežani su imali više snage. U konačnici je završilo 28:25.

– Božja volja. Hvala mu i slava – rekao je između ostalog izbornik Babić.

Nema veze. Svi su naši junaci. Zlatko Horvat također. Idemo sutra po broncu protiv Slovenaca.