Žrtva brutalnog iživljavanja romske obitelji iz Draganića, 36-godišnji Rasim Ć. u karlovačkoj se bolnici oporavlja od teške isrcpljenosti, pothranjenosti, ali i ozljeda koje su posljedica dugogodišnjeg zlostavljanja, potvrđeno je Jutarnjem listu iz karlovačke Opće bolnice.
Tukli ga bez milosti
Kako navodi Jutarnji, ono što se proteklih godinu i pol na ovom imanju događalo, gotovo je nezamislivo, a susjedi koji su svemu svjedočili pričaju da su prema Rasimu njegovi zlostavljači bili izuzetno brutalni i okrutni.
– Tukao bi ga tko je stigao bez milosti. On bi odlazio od njih, ali bi se uvijek vraćao. Tko zna jesu li mu prijetili ili samo nije imao kamo otići, pa bi dolazio opet kod njih, ali nikad nije prošao bez batina, ispričali su susjedi novinaru Jutarnjeg koji je objavio nove detalje od kojima se ledi krv u žilama.
Nije poznato zbog čega su ga njegovi zlostavljači istukli posljednji puta, no navodno su ga toliko prebili da su i sami pomislili da je mrtav, pa su ga odvezli dalje od kuće i bacili u jarak. Onda je ispuzao, pa ga je prepoznala druga romska obitelj kojoj je također navraćao. U karlovačkoj bolnici je sada sedam dana i stanje mu se vidno popravilo.
Zabrana približavanja žrtvi
Njegovi zlostavljači osumnjičeni su za kazneno djelo trgovanja ljudima, ali i svi redom negiraju optužbe. U zatvoru su samo prenoćili, a do daljnjega se ne smiju približavati svojoj žrtvi niti s njom kontaktirati. Nikako im ne ide u prilog njegov iskaz, kao ni svjedočenje troje susjeda koji su policiji ispričali detalje njegove muke. Po svjedočenju, držali su ga ponekad zavezanog u sjeniku te da su ga, osim izbijanjem zubiju i lomljenjem noktiju čekićem, kažnjavali zarezivanjem ušiju.
Rasim je jedan od desetoro braće i sestara koji su porijeklo vuku iz Velike Kladuše u Bosni i Hercegovini. Njihov stric je Jutarnjem ispričao da je njegov brat sa suprugom živio u Kladuši, ali su im uzeli kuću za potrebe gradnje Agrokomerca te ih iselili u Cetingrad na području RH, gdje su dočekali raspad bivše države. Tu im se rodilo preostalih osmero djece, koje su zbog loših imovnih prilika udomljeni u više obitelji. Većina njih promijenila je imena, ali su uglavnom nastavili živjeti u teškim okolnostima, navodi Jutarnji list.
KAportal.hr