Atletika: Karlovački kadeti ekipni prvaci Hrvatske u krosu

U Vrbovcu je, u organizaciji AK Sveti Vid, održano ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu. Nastupile su ekipe iz 22 atletska kluba, dok je AK Karlovac nastupio s 22 natjecatelja, od mlađih kadeta do starijih juniora. Karlovačke muške ekipe postigle su solidno 4. mjesto u kategoriji muškaraca, samo bod manje od trećeplasiranog AK Dinamo Zrinjevac, dok se ženske ekipe zauzele 15. mjesto. Sveukupno su zauzeli 9. mjesto.

REZULTATI Najveći uspjeh postigla je karlovačka ekipa u kategoriji kadeta (1500 m), osvojivši ekipno 1. mjesto. Nastupili su: Marko Krivačić, Bruno Belčić, Luka Gržan, Hrvoje Neralić, Patrik Rački, Tin Dolšak, Borna Boljkovac i Matko Bodrožić. Veliki je uspjeh također postigla i ekipa starijih juniora (8000 m) za koju su nastupili Ivan Katić, Martin Galović i Josip Karas. Oni su izborili srebrnu medalju u natječući se konkurenciji s ekipama iz tri najjača zagrebačka kluba. Ekipa mlađih kadetkinja (800 m): Lea Novković, Tena Vračević, Irina Vidiček – Ljubojević, Mia Pušić i Marta Zovko osvojila je 11. mjesto, dok je ekipa mlađih juniorki (2000 m) osvojila 9. mjesto: Vita Novković, Izabela Mihalić, Leona Štrucelj. Od pojedinačnih uspjeha atletičara AK Karlovac treba izdvojiti još: 2. mjesto Ivana Katića, 3. mjesto Marka Krivačića, 3. mjesto Lee Novković, 6. mjesto Helene Valentić, 7. mjesto Martina Galovića,  8. mjesto Leona Veića, 8. mjesto Brune Belčića i 8. mjesto Josipa Karasa. Mlađem kadetu Noi Katalinića ovo bio prvi nastup pa stoga i on zaslužuje pohvale.

Treneri Katica Milčić i Saša Belčić zadovoljni su postignutim rezultatima pogotovo jer je ovo natjecanje bilo tek uvod u ovogodišnju sezonu ekipnih natjecanja. Za neke natjecatelje ovo je bio i prvi nastup za klub. Već za iduću subotu planiraju nastup na seniorskom PH na stazi u Puli gdje bi trebali nastupiti Ivan Katić, Martin Galović i Josip Karas, svi u utrci na 1500 metara.