Uređenje šetnica i biciklističkih staza uz rijeke – novi zajednički projekt Karlovačke županije u očekivanju EU novca

foto ilustracija

Na sve natječaje treba gledati kao na priliku koju ne smijemo propustiti, a ovo pokazuje i zajedništvo Županije i gradova, kazao je gradonačelnik Ogulina Jure Turković na današnjem potpisivanju sporazuma između Karlovačke županije i partnera na projektu “Susret s rijekom”.

Prijavit će ga Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova EU do petka, a je li odobren – župan Ivan Vučić vjeruje da će biti – znat će 120 dana nakon tog roka.

Vrijedan je 11,9 milijuna kuna, od kojih bi 85 posto trebalo stići iz Fonda za regionalni razvoj, a njime bi bila poboljšana turistička infrastruktura u gradovima: u Karlovcu izgradila šetnica i biciklistička staza uz desnu obalu rijeke Korane od Aquatike do drvenog mosta, u Ogulinu uredio Đulin vrt, a u Ozlju izgradila šetnica uz obalu rijeke Kupe. U Karlovcu i Ozlju bi se za to utrošilo po 3,7 milijuna kuna, a Ogulinu 1,9.

– Vjerujem da ćemo naučiti koje mogućnosti pruža zaštita prirode, održivo korištenje prirodnih resursa i zaštićenih područja Natura 2000 jer cilj je kvalitetno upravljanje, zaštita i korištenje takvih prirodnih vrijednosti za razvoj gradova, kazala je ravnateljica Javne ustanove Natura Viva Darka Spudić.

KAportal.hr

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest