OPREZNO U PROMETU

Problemi u prometu! Na autocesti između Zagreba i Karlovca prevrnuo se autobus, HAK upozorava na prometne poteškoće

Zvonimir Barisin/PIXSELL

Na autocesti A6, između čvorova Vrbovsko i Ravna Gora u smjeru Rijeke, zbog prometne nesreće uvedeno je ograničenje brzine na 80 kilometara na sat, izvijestio je Hrvatski autoklub (HAK)

Autobus s inozemnim registarskim oznakama, u kojem se nalazilo 26 putnika, prevrnuo se tijekom noći na četvrtak na autocesti A1 kod Donje Zdenčine. Prema prvim informacijama, u nesreći nije bilo stradalih.

Osim putnika, u autobusu su se u trenutku nesreće nalazila i dva vozača. Prema navodima policije za 24sata, nesreća se dogodila oko ponoći kada je autobus sletio na travnatu bankinu nakon što je vozač izgubio kontrolu nad vozilom.

Na autocesti A6, između čvorova Vrbovsko i Ravna Gora u smjeru Rijeke, zbog prometne nesreće uvedeno je ograničenje brzine na 80 kilometara na sat, izvijestio je Hrvatski autoklub (HAK) u četvrtak.

Zbog jakog vjetra, promet je ograničen samo na osobna vozila na dionici autoceste A1 između čvorova Sveti Rok i Posedarje, dok su ostala vozila preusmjerena na državne ceste preko Gračaca, Obrovca i Karina. Također, državna cesta Maslenica-Zaton Obrovački otvorena je isključivo za osobna vozila.

Prometne poteškoće

Na Jadranskoj magistrali (DC8), na dionici između Senja i Svete Marije Magdalene, zabranjen je promet za autobuse na kat, vozila s kamp-prikolicama, motocikle, dostavna vozila te vozila s natkrivenim teretnim prostorom.

Zbog povećane gustoće prometa dolazi do povremenih usporavanja na gradskim prometnicama, obilaznicama te u zonama radova i privremene regulacije prometa, što zahtijeva dodatnu opreznost i strpljenje vozača.

Kolone i kraći zastoji prisutni su na autocesti A4 između čvora Popovec i čvora Zagreb istok u smjeru Zagreba, kao i na zagrebačkoj obilaznici između čvora Kosnica i mosta Sava, gdje se promet odvija jednim trakom u oba smjera – u smjeru Lipovca od 8 do 14 sati, a prema Bregani od 10 do 17 sati.

Slična situacija bilježi se i na autocesti A7 između čvora Škurinje i tunela Katarina u smjeru Križišća, na Istarskom ipsilonu između tunela i čvora Učka, brzoj cesti Solin-Klis u smjeru Splita te na Jadranskoj magistrali u Solinu i između Stobreča i Podstrane, također u smjeru Splita.

Što se tiče pomorskog prometa, katamaranska linija 9603 na relaciji Jelsa – Bol – Split u 6 sati isplovit će direktno iz Jelse do Splita, bez pristajanja u luci Bol.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest