
Policijska uprava karlovačka je naglasila da je nepropisna brzina kretanja i dalje vodeći uzrok najtežih prometnih nesreća i smrtnog stradavanja
Policija do nedjelje u sklopu plana aktivnosti mreže europskih prometnih policija “ROADPOL” pojačano nadzire brzinu kretanja vozila i najavljuje da će sankcionirati i sva druga kršenja prometnih propisa, kako je poručila Policijska uprava karlovačka u ponedjeljak.
Smrtna stradavanja
Naglasila je da je nepropisna brzina kretanja i dalje vodeći uzrok najtežih prometnih nesreća i smrtnog stradavanja.
Stoga je cilj ove preventivno-represivne akcije pridonijeti smanjenju stradavanja sudionika u prometu i povećati svijest vozača o opasnostima prekoračenja propisanih zakonskih ograničenja, nastavila je.
– Brzina određuje težinu sudara. Čak i malo povećanje brzine povećava rizik od ozljeda – istaknula je policija.
Dodala je da pješaci imaju 90 posto šanse preživjeti nalet vozila pri brzini od 30 kilometara na sat i manje od 50 posto šanse pri brzini od 50 i više kilometara na sat.
Glavni uzrok
Policija je poručila da o vozaču ovisi hoće li ostati živ i sačuvati živote drugih još jednom naglasivši da je prevelika brzina glavni uzrok smrtnog stradavanja u prometnim nesrećama.






