VREMENSKA PROGNOZA

Prema nama ide snažna promjena vremena! Stiže naoblačenje, mogući pljuskovi s gmljavinom

Tijekom poslijepodneva u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj očekuje se više oblaka uz kišu i pljuskove praćene grmljavinom, ponegdje i izraženije

Sa zapada prema nama pristižu ciklone i frontalni sustavi koji donose kišu, pljuskove i povremena nevremena. Prije njih, uz izraženu južinu, u atmosferu je dospio i saharski pijesak, pa je nebo dobilo zamućen izgled.

Petak

Danas valja biti oprezan jer postoji opasnost od grmljavinskih nevremena, najprije na sjevernom, a zatim i na srednjem Jadranu. Mogući su tuča, olujni udari vjetra, a na moru i pijavice.

Ujutro će se naoblačenje širiti prema sjevernom Jadranu, gdje će biti kiše, pljuskova i grmljavine, a nije isključeno ni lokalno nevrijeme uz nagli prijelaz juga u sjeverni i sjeverozapadni vjetar. U ostalim krajevima zadržat će se barem djelomično sunčano, a na moru će puhati jako jugo.

Tijekom poslijepodneva u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj očekuje se više oblaka uz kišu i pljuskove praćene grmljavinom, ponegdje i izraženije. Vjetar će se sredinom dana s jugozapadnog okrenuti na prolazno jak sjeverozapadni. Temperatura zraka bit će između 28 i 31 °C.

Na istoku zemlje zadržat će se sparno i vrlo vruće, posebice u Podunavlju, gdje će temperatura dosezati i do 34 ili 35 °C. Ipak, od zapada će stizati postupno naoblačenje, a sve izgledniji su pljuskovi i sjeverozapadni vjetar. Krajem dana, osobito oko slavonskog gorja, moguće je nevrijeme.

I u Dalmaciji će se tijekom dana početi javljati pljuskovi s grmljavinom, češći i intenzivniji navečer. Jugo će i dalje biti umjereno do jako, a temperatura zraka slična ili tek malo niža nego jučer – uglavnom između 28 i 31 °C.

Na sjevernom Jadranu bit će nestabilno, s najvećom vjerojatnošću lokalnih grmljavinskih nevremena, praćenih tučom, olujnim udarima vjetra i obilnijom kišom, posebno na području Kvarnera. Tek krajem dana očekuje se postupno smirivanje.

RTL

Idućih dana na kopnu

U subotu će vrijeme ostati promjenjivo i manje toplo, s češćim pljuskovima u Slavoniji. Od nedjelje slijedi stabilnije razdoblje s više sunca, uz mogućnost malo kiše samo na istoku ujutro. U utorak stiže novo naoblačenje i kiša, a temperature će biti niže, ponegdje noću i svježe.

Idućih dana na moru

Na Jadranu će i u subotu biti prilično nestabilno, s glavnim kišnim valom i nevremenima u Dalmaciji, dok će jugo postupno slabjeti. Nedjelja donosi smirenje, djelomično razvedravanje i niže temperature, dok novi tjedan ponovno donosi jugo i novu kišnu epizodu u utorak.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest