VREMENSKA PROGNOZA

Red oblaka, red sunca! Bit će promjenjivo, ponegdje može pasti i poneka kap kiše

Na zapadu zemlje više oblaka, a sunčana razdoblja očekuju se uglavnom na otocima i dijelovima Istre. Lokalno može biti i kratkotrajne kiše ili pljuska. U gorju će temperatura biti između 15 i 19 °C, a uz obalu od 20 do 22 °C.

Utjecaj polja visokog tlaka zraka i dalje će se zadržavati nad našim područjem, no tijekom dana sjevernije od Hrvatske prolazit će oslabljeni frontalni poremećaj. S njim će do naših krajeva pristizati nešto vlažniji zrak, pa će oblaka biti više nego jučer. Povremeno može pasti i pokoja kap kiše, ali će u ostatku tjedna prevladavati suho vrijeme, osobito na Jadranu gdje će biti mnogo sunčanih razdoblja. Početkom sljedećeg tjedna povećava se mogućnost promjenjivijih vremenskih prilika.

Četvrtak

U jutarnjim satima na sjeveru i istoku zemlje bit će pretežno oblačno, uz rijetku pojavu slabe kiše. U ostatku Hrvatske djelomice sunčano s povremenom naoblakom. Na obali će puhati umjerena bura. Jutarnja temperatura zraka kretat će se između 4 i 9 °C u unutrašnjosti, a na moru od 11 do 14 °C.

Poslijepodne će u središnjim i sjeverozapadnim krajevima prevladavati umjereno do pretežno oblačno vrijeme, uz slab vjetar. Mjestimična slaba kiša moguća je ponajprije uz granicu sa Slovenijom. Temperatura će dosezati od 17 do 19 °C.

Slične vrijednosti temperature očekuju se i u Slavoniji, Baranji i Srijemu, gdje će prevladavati oblačno vrijeme, uz povremena sunčana razdoblja, osobito u Posavini i zapadnijim dijelovima. Mjestimice može pasti i malo kiše. Puhat će slab do umjeren sjeverozapadni vjetar.

Na Jadranu će sjeverozapadnjak biti slab do umjeren, a more malo do umjereno valovito. Bit će promjenjive naoblake, ali i dosta sunca, dok je navečer u sjevernoj Dalmaciji moguća kratkotrajna kiša. Temperatura zraka i mora bit će oko 21 °C.

Na zapadu zemlje više oblaka, a sunčana razdoblja očekuju se uglavnom na otocima i dijelovima Istre. Lokalno može biti i kratkotrajne kiše ili pljuska. U gorju će temperatura biti između 15 i 19 °C, a uz obalu od 20 do 22 °C.

Idućih dana na kopnu

U nastavku tjedna u unutrašnjosti neće biti značajnijih promjena – ostaje uglavnom suho uz izmjenu oblaka i sunca. Bit će i duljih sunčanih razdoblja, što će mnogi iskoristiti za radove ili boravak na otvorenom. Početkom idućeg tjedna moguć je razvoj jutarnje magle, a u utorak se očekuje promjenjivije vrijeme i blagi pad temperature.

Idućih dana na moru

Na moru se nastavljaju ugodno topli dani s obiljem sunca. Povremeno će puhati umjerena, a u subotu ujutro mjestimice i jaka bura. Početkom sljedećeg tjedna vjetar će slabjeti, što će omogućiti pojavu jutarnje magle. Tijekom dana očekuje se porast naoblake, što će biti najava nešto svježijeg i promjenjivijeg utorka. Dakle – vikend je idealan za boravak na otvorenom ili berbu maslina.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest