šverc

Uhićena su nova dva krijumčara ljudima: Nizozemac i Srbin uhvaćeni u Slunju i Saborskom

Policija je dodatno utvrdila kako je 28-godišnji državljanin Nizozemske u razdoblju od 9. do 11. travnja u četiri navrata prevozio strane državljane.

U večernjim satima 11. travnja policijski službenici na području Slunja i općine Saborsko zaustavili su dvojicu vozača zbog sumnje u nezakonit prijevoz stranih državljana.

Kako je priopćila Policijska uprava karlovačka, osobnim vozilom srpskih nacionalnih oznaka upravljao je 41-godišnji državljanin Srbije, dok je drugim automobilom, nizozemskih registracija, upravljao 28-godišnji državljanin Nizozemske.

Nezakonit ulazak

Provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđena je sumnja da su osumnjičeni iz koristoljublja, za unaprijed dogovoreni novčani iznos, prevozili strane državljane prema krajnjem odredištu. Također je utvrđeno da su prevožene osobe nezakonito ušle u Republiku Hrvatsku, a po zaustavljanju su policiji izrazile namjeru podnošenja zahtjeva za međunarodnu zaštitu.

Policija je dodatno utvrdila kako je 28-godišnji državljanin Nizozemske u razdoblju od 9. do 11. travnja u četiri navrata prevozio strane državljane.

Kaznene prijave

Zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela protuzakonitog ulaženja, kretanja i boravka u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma, protiv obojice vozača podnesene su kaznene prijave nadležnom državnom odvjetništvu.

Državljanin Srbije predan je pritvorskom nadzorniku Policijske uprave karlovačke, a protiv njega će se postupati i sukladno Zakonu o strancima.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest