
Nastavlja se akcija Manje oružja, manje tragedija. Jučer je, kažu u policiji, jedan građanin s područja Karlovca dragovoljno predao tri komada topovskog streljiva
Karlovačka policija javlja o još jednom hvatanju krijumčara migranata na području Karlovačke županije, a to se dogodilo u večernjim satima 2. veljače.
– Policijski službenici su na području općine Vojnić zaustavili osobni automobil bosansko-hercegovačkih nacionalnih oznaka kojim je upravljao 44-godišnji državljanin Ukrajine. Kontrolom su utvrdili da se u vozilu nalaze strani državljani koji su odmah po zaustavljanju izrazili namjeru podnošenja zahtjeva za međunarodnom zaštitom, kažu nam u policiji.
Kriminalističkim istraživanjem policijskih službenika Policijske uprave karlovačke utvrđeno je da su prevoženi strani državljani sat vremena prije nezakonito prešli državnu granicu iz Bosne i Hercegovine u Republiku Hrvatsku. Također su utvrdili da ih je vozač, iz koristoljublja, za unaprijed dogovoreni novčani iznos, prevozio do krajnjeg odredišta.
Smješten je u pritvor
– Zbog osnovane sumnje u počinjenje kaznenog djela Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma iz čl. 326. KZ-a, vozač je uz kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu, u zakonskom roku predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave karlovačke, navodi se u policijskom priopćenju.
Nastavlja se akcija Manje oružja, manje tragedija. Jučer je, kažu u policiji, jedan građanin s područja Karlovca dragovoljno predao tri komada topovskog streljiva.
– Još jednom zahvaljujemo svima koji su prepoznali značaj akcije Manje oružja, manje tragedija iz svoje okoline uklonili oružje i minsko-eksplozivna sredstva te na taj način pridonijeli sigurnost, kažu u policiji
U protekla 24 sata na području Policijske uprave karlovačke evidentirano je šest kaznenih djela, te jedan prekršaj narušavanja javnog reda i mira u gradu Karlovcu. U istom periodu dogodile su se dvije prometne nesreće, obje s materijalnom štetom.