
Pobjednicima kajak tura Mrežnica - Korana
U sklopu manifestacije “Proljeće u Karlovcu” na Uskršnji ponedjeljak će se na Šetalištu doktora Franje Tuđmana održati program “Potraga za pisanicama” kojega organizira Turistička zajednica Karlovca u suradnji s turističkom agencijom Kamat Adventure i Muzejima grada Karlovca.
Napomenuto je da će to biti zabavno, interaktivno i edukativno prijepodne za najmlađe, ali i za starije.
Objašnjeno je da će osim sudjelovanja u potrazi deset do trinaest najmlađih moći oslikati svoje lice prigodnim motivima te sudjelovati u likovnoj radionici “Legići u parku”.
Mala i velika
Mala potraga za djecu do deset godina starosti je na rasporedu u 10.30, a rečeno je da je dio pisanica oslika i prepoznatljivim motivima grada.
Pojašnjeno je su ti motivi Radićeva, zvonik crkve Presvetog Trojstva, Stari grad Dubovac, pontonski most, drveni most, skulptura leptira Danijela Butale, kip svetog Josipa i zvonik Nacionalnog svetišta “Sveti Josip”.
– Želimo potaknuti djecu da nakon potrage razmjenjuju pronađene pisanice kako bi sakupili sve raspoložive motive i odnijeli kući trajnu uspomenu – nastavljeno je.
Okupljanje sudionika velike potrage je u 12 sati kod glazbenog paviljona gdje će biti upoznati s pravilima igre.
Cilj je u 60 minuta pronaći što veći broj pisanica koje će biti skrivene u šančevima oko Zvijezde -dodali su organizatori.
Objasnili su da se pisanice boduju i da će papir sa zadatkom voditi do pisanica koje nose najveći broj bodova.
– Najuspješniji u velikoj potrazi osvojit će atraktivnu kajak turu Mrežnica – Korana i poklon paket Turističke zajednice grada Karlovca – napomenuto je.
Zabava i učenje
Direktorica Turističke zajednice Karlovca Marina Burić je najavila sjajnu atmosferu i odličnu zabavu prilikom koje će se naučiti ponešto o gradu.







