Atletika: Lea Novković prvakinja Hrvatske u petoboju, oborila i hrvatski juniorski rekord, Hrvoje Neralić drugi u sedmoboju

Atletika: Lea Novković prvakinja Hrvatske u petoboju, oborila i
hrvatski juniorski rekord, Hrvoje Neralić drugi u sedmoboju

Karlovačka atletičarka Lea Novković dvoranska je prvakinja države u petoboju u juniorskoj konkurenciji, a pritom je oborila i hrvatski juniorski rekord, prikupivši u pet disciplina ukupno 3.344 boda!

Od pet disciplina mlada Karlovčanka slavila je u čak četiri (60 metara s preponama, bacanje kugle, skok u dalj i 800 metara), najbolji pojedinačni rezultat ostvarivši u utrci na 60 s preponama gdje je s vremenom 9,01 osvojila odličnih 908 bodova - u preostaloj disciplini, skoku u vis bila je druga i tako u ukupnom zbiru premoćno pobijedila sa gotovo 800 bodova više od drugoplasirane Jane Pranjić iz AK Slavonija Osijek i gotovo tisuću bodova više od brončane Petre Tardelli iz AK Zagreb.

Na državnom prvenstvu u višebojima sjajan je bio i Hrvoje Neralić koji je osvojio srebrno odličje u najjačoj, seniorskoj, konkurenciji. Novi prvak Hrvatske postao je Filip Mrčić iz zagrebačkog Agrama, a Neralić je vodio veliku borbu za srebro s Marinom Dotlićem iz AK Zagreba i prestigao ga u posljednjoj disciplini, nakon sjajno odrađene utrke na 1000 metara u kojoj je osvojio čak 395 bodova više od konkurenta. U toj je utrci Neralić, dakako, bio prvi, a uz to je pobijedio i u utrci na 60 metara s preponama. Na 60 metara je osvojio drugo mjesto, četvrti je bio u bacanju kugle i skoku s motkom, a peti u skoku u vis i skoku u dalj.

Vrijedi spomenuti i solidan nastup Tina Dolšaka u juniorskom sedmoboju. Na kraju je zauzeo peto mjesto, no mogao je i do boljeg plasmana da nije imao peh u skoku s motkom, u kojem nije uspio zaraditi niti boda, jer nije preskočio početnu visinu pa je sa 0 bodova u toj disciplini ispao iz konkurencije za eventualno odličje.