Bogat vikend za taekwondoaše Prane: Pet medalja na Parataekwondo prvenstvu, Mihaelu Močilcu opet zlatna medalja

Bogat vikend za taekwondoaše Prane: Pet medalja na Parataekwondo
prvenstvu, Mihaelu Močilcu opet zlatna medalja

U Zagrebu je u nedjelju, 23. veljače, održan 3. Parataekwondo prvenstvo Hrvatske koje je ujedno i kriterijsko natjecanje Hrvatskog parataekwondo saveza te kategorizacijsko natjecanje Hrvatskog paraolimpijskog odbora za ostvarenje bodovne norme za nastup na Europskom prvenstvu u Poreču.

8 PRANAŠA OSVOJILO 5 ODLIČJA

Zlato je osvojio Mihael Močilac u kategoriji P-32 (2 natjecatelja), te srebro u kategoriji P-34( 4 natjevatelja). Mihaelu je također uručeno posebno priznanje od Hrvatskog parataekwondo saveza za izuzetne rezultate u prošloj godini.

Brončana odličja su osvojile Željka Tomaš i Josipa Popovački u kategoriji P-20 F 15-30 (6 natjecatelja). Veronika Biber je zauzela 5. mjesto u kategoriji P-20-F 15-30. Martina Cindrić je zauzela 6. mjesto u kategoriji P-20F 15-30. Marko Skender, Dragan Vuković i Damir Abdić su zauzeli od 5- 8 mjesta u kategoriji P-20-M 15-30

Para natjecatelji su se po prvi puta natjecali u izvođenju formi u paru i timu. Veronika Biber, Željka Tomaš i Josipa Popovački osvojili su 3. mjesto u kategoriji Team P-20 ( 3 tima), dok su Marko Skender i Željka Tomaš zauzeli 5. mjesto u kategoriji Par P-20 pair.

PANDAS LUCIO MATUZIĆ OSVOJIO SREBRNU MEDALJU

Taekwondo klub Banija Pandas nastupio je s dva natjecatelja a najuspješniji bio je kadet Lucio Matuzić (-45kg), koji je osvojio srebrnu medalju sa tri pobjede. U prvom kolu pobijedio je Srpskog predstavnika 27:21, u četvrtfinalu pobijedio je Slovenca 18:9, njemačkog predstavnika u polufinalu svladao je 26:19, a u finalu je izgubio 26:15 od odličnog Njemca. Junior Petar Fičko -45kg izgubio je u borbi za medalju od Francuza 10:12, u prvom kolu pobijedio je predstavnika Njemačke 13:9 . Slijedećeg vikenda u Splitu održati će se prvi kriterijski kadetski turnir za EP na kojem će nastupiti Lucio Matuzić.

ČLANOVI PRANE NA TRENINGU TEHNIČKE REPREZENTACIJE

U nedjelju, 23. veljače, četveročlana ekipa poomsae teama TKD Prana Tena Naglić, Ivan Klarić, Matea Magdić i Emanuel Mahečić prisustvovala je treningu Tehničke reprezentacije Hrvatske u formama pod stručnim vodstvom glavnog trenera Davora Prđuna i pomoćnih trenera reprezentacije. Ovaj trening bio je jedan u nizu priprema reprezentacije za Svjetsko prvenstvo u formama koji se održava u Danskoj u svibnju ove godine.

NASTUP PRANE NA SLOVENIJA OPENU G1 2020.

Šesteročlana natjecateljska ekipa TKD Prana pod vodstvom trenera Gorana Cvitaka i Luke Vlašića, u subotu, 22. veljače, nastupila je na iznimno jakom G1 turniru Slovenia Open u Ljubljani. Sudjelovalo je oko 750 natjecatelja iz raznih država Europe i svijeta. Nažalost ovoga puta Pranini borci su se kući vratili bez odličja, iako su Aleksandra Macut, Gabrijela Fehervari i Leona Grubiša poražene u borbama za medalje. Nikola Brnardić je prošao prvo kolo dok su Ivan Latković i Oscar Kovačić izgubili u prvim borbama. Pred natjecateljima su sada dva kriterijska turnira za kadetsku i juniorsku reprezentaciju, te iznimno jaki G2 turnir u Belgiji.