38. IZDANJE

Karlovački Dani piva u svom 38. izdanju donose glazbene i gastro užitke, ali i još puno toga! Određena je cijena Karlovačkog za pola litre

Cijena pola litre Karlovačkog točenog na Danima piva bit će 2,5 eura, dok će se jedno pivo moći dobiti za 10 prikupljenih čaša, inače izrađenih iz reciklirane plastike

U petak 29. kolovoza počinju tradicionalni karlovački Dani piva u svom 38. izdanju i trajat će pet dana, do 2. rujna. Već šestu godinu zaredom održavaju se u karlovačkom šancu i na Šetalištu dr. Franje Tuđmana po konceptu koji obuhvaća bogat glazbeni i gastronomski program, ali i uz brojne druge sadržaje koji su danas predstavljeni na tiskovnoj konferenciji u Oslikanoj dvorani karlovačkog Gradskog kazališta Zorin dom.

Stvarali uspomene

– Već od 170 godina s ljubavlju proizvodimo Karlovačko pivo u kojem su uživale generacije povezujući se i stvarajući zajedno uspomene uz osvježavajuće Karlovačko. Dolazimo iz grada koji povezuju četiri rijeke kao što i Karlovačko oduvijek povezuje i okuplja prijatelje. Dugogodišnje prijateljstvo između grada i Karlovačkog pokazuje našu zajedničku strast za pružanje jedinstvenog iskustva i na njega smo zaista ponosni, rekla je predsjednica Uprave Heinekena Hrvatska Maud Meijboom-van Wel.

Najavila je da će i ove godine Karlovačko pivo besplatno teći iz fontane kod Kina Edison i to na dan otvorenja od 18 do 20 sati, a u isto vrijeme i 2. rujna na dan zatvaranja festivala. Pozvala je sve posjetitelje da posjete i Svijet piva gdje će moći ekskluzivno u Hrvatskoj kušati više vrsta i marki piva iz portfelja Heineken korporacije. Najavila je i održavanje male pivske akademije u subotu od 14 sati gdje će se moći naučiti više o pivskoj kulturi, kao i Karlovačko kup u stolnom nogometu, dok je sve pozvala da posjete bar u Aquatici gdje je otvorena tematska izložba Peta rijeka Karlovca, autora Krešimira Perušića.

Simbolična cijena

Voditeljica korporativnih komunikacija Heinekena Ljudmila Bratko najavila je vlak koji će svakog dana za pivske manifestacije voziti iz Zagreba u Karlovac i nazad po simboličnoj cijeni od samo jedan i pol euro, te program odgovornog konzumiranja piva uz narukvice s natpisom Ja sam 18+.

Cijena pola litre Karlovačkog točenog na Danima piva bit će 2,5 eura, dok će se jedno pivo moći dobiti za 10 prikupljenih čaša, inače izrađenih iz reciklirane plastike. Na štandovima će biti i ponuda craft piva, a službeno će se predstaviti pivovare Saperlot i Medvedgrad.

– Skoro četiri desetljeća tradicije koja govori da su Karlovac i Karlovačko neodvojivi, da jedno bez drugog kao da ne postoji. Manifestacija kao takva već četiri desetljeća ima svoju vrijednost, obilježja i posebnost, kroz sve ove godine živjela je različite modifikacije i prepoznaje trenutak i trend, ne samo ovaj festivalski i glazbeni već i onaj koji je vezan za gastronomiju i pivo. Cilj je da se svi dobro zabave, da provedu vrijeme u centru našeg grada uz svoje prijatelje i da se ta atmosfera prenese i na one dane kad nisu Dani piva, rekao je gradonačelnik Damir Mandić.

Uključivanje ugostitelja

Dodaje da im je obveza da i preko manifestacije pokazuju sve što je dobro u našem gradu, i naše atrakcije i da je to dobra prilika da se naše ustanove u kulturi i svi drugi predstave i van grada Karlovca.

– Cilj je bio da Dani piva nisu samo prostorno vezani za centar grada, da se uključi i više ugostitelja, ima tu prostora za napredak, ali da svi ugostitelji mogu u ove dane iskoristiti za svoje poslovanje. Vjerujem da će ovo biti dani i dobre zabave i gastronomije i Karlovačko je neupitno kao dobro pivo, kaže Mandić.

Imali smo još prošle godine radove u Radićevoj, dodaje, “sad je Radićeva popločana pa će biti malo jednostavnije ako su radovi još tijeku. Vjerujem da će službe zadužene za regulaciju prometa i organizaciju učiniti sve da prođe sve dobro. Ovo što radimo je za Karlovčane ali i sve koji ga posjećuju”.

Tematski sadržaji

Direktorica Turističke zajednica Grada Karlovca Marina Burić najavila je još tematskih sadržaja povezanih s pivom neće nedostajati. Kako je rekla, pivo je prepoznatljiv znak našeg grada pa su se u pivsku priču uključili i karlovački restorani. Pored izložbe o pivskoj baštini u Aquatici, o vezi piva i Karlovca i Dana piva govori i izložba u Katzleru, dok će za posjetitelje biti otvoren foto kutak. Zabavni i povijesni interaktivni sadržaji bit će i na Starom gradu Dubovcu, dok će biti održana i Pivska potraga iz koje će najsretnija ekipa otići sa škrinjom punog pivskog grada.

Glazbeni program je već poznat, a posjetitelji će dana u dan moći sami otkrivati gastro priču koju nude Dani piva. Poznati pivski specijaliteti moći će se kušati i pod velikim gastro šatorom koji će svaki dan za vrijeme trajanja manifestacije biti otvoren od 9 do 24 sata.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest