SPORT

Karlovački rukometaši borbenošću uz podršku s tribina osigurali pobjedu nad Labinjanima 20:19

Karlovački rukometaši borbenošću uz podršku s tribina osigurali
pobjedu nad Labinjanima 20:19

Sa strepnjom se očekivao susret 13. kola 1. HRL – Jug, naročito bi se to moglo reći za domaći Karlovac koji je pošto-poto morao pobijediti jer bi ih poraz odnio u vrlo nezavidnu situaciju u nastavku prvenstva. Na sreću trenerice Rašić i njene momčadi Karlovčani su nadvladali sebe i borbenošću uz podršku s tribina osigurali zasluženu, minimalnu od jednog gola razlike ali jako važnu pobjedu, nad RK Rudan Labin 20:19 (10:12).

Karlovačka momčad je pokazala više htjenja i borbenosti. Konačno, trenerica Tanja Rašić je i najavila da će njeni igrači „skakati na glavi“ kako bi osigurali bodove. Tako se i dogodilo.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

Labinjanima je pripao početak utakmice i prvo poluvrijeme, a Karlovčanima završnica. Gosti su u zadnjem napadu imali igrača više ali nisu iskoristili dobivenu priliku. Vratar Karlovca Mateo Radočaj obranio je najvažniji udarac na svoj gol i time pridonio pobjedi svoje momčadi. Karlovac je prvo izjednačenje (12:12) imao u 38. minuti, a prvo vodstvo na utakmici u 41. minuti (15:14). Posljednjih 10-ak minuta proteklo je „rovovskoj borbi“ za bodove. U 49. minuti domaćin prvi put vodi dva razlike (18:16), te u 54. (19:17) i 57. (20:18). Minutu i pol prije kraja je 20:19 i grčevita borba za loptu i bodove. Na kraju se Karlovčani uspijevaju sačuvati vodstvo, a Labinjani odlaze pomalo tužni jer su i oni imali priliku za bodove.

Kod domaćina se istako iskusni Bačić te Frketić, Čakarić i Mrljak, a kod gostiju bolji od ostalih bio je vratar Juričić i Ratkajec.

- Nemam što posebno za reći osim da je Karlovac pokazao više borbenosti. Mi nismo iskoristili prednost iz prvog dijela i na kraju smo s igračem više propustili postići gol. Čestitam Karlovcu na pobjedi - rekao je olimpijac Valner Franković, bivši karlovački rukometaš a u ovoj utakmici službeni predstavnik labinske momčadi.

Karlovac je ostao na 10. mjestu prvenstvene ljestvice s 10 bodova, koliko ima i Rudan, a u sljedećem 14. kolu gostuje kod vodeće momčadi Trogira.

KARLOVAC 20 (10) RUDAN LABIN 19 (12)

KARLOVAC – ŠSD gledatelja 200. SUCI Medved i Murić (oba Varaždin). NADZORNIK Tomović (Rijeka). ISKLJUČENJA Karlovac 12 minuta (Horvat 2+2, Čakarić 2+2, Bačić 2+2), Rudan Labin 10 minuta (Ratkajec 2, Kostić 2+2, Jurman 2+2). KARLOVAC: Radočaj (6+0), Horvat 3, Čakarić 2, Capan 3 (1), Bajac, Janjanin, Bosiljevac, Frketić 2, Makarun, Bačić 4, Hrvojević, Mrljak 5, Magdić, Čavlović, Lemić 1, Glumac. TRENERICA Tatjana Rašić. RUDAN LABIN: Prskalo, Derossi 3, Pavlov, Lazar, Karaula 3, Juričić (11+2), Petrović, Ratkajec 7 (2), Husejnagić, Šingl, Dukić 2, Kostić, Jurman 1, Jelušić 3. TRENER Mladen Prskalo. IGRAČ UTAKMICE Ivan Bačić (Karlovac).

U poluvremenu utakmice publici su se predstavili mali rukometaši RK Škola rukometa Karlovac, koje trenira Zlatko Grčić - Grco.