Žetva medalja taekwondo klubova Prana, Banija Pandas i Duga Resa na turniru u Zagrebu

Taekwondo klubovi Prana, Duga Resa i Banija Pandas nastupili su u nedjelju 17. ožujka u sportskoj dvorani Sutinska vrela u Zagrebu na turniru 13. Feniks Budo Sport Cup koji je okupio oko 500 natjecatelja iz 51 kluba.

TAEKWONDO KLUB PRANA

Borbe: 1. mjesto, Lara Tuškan ml. kadetkinja do 30 kg (proglašena najboljom mlađom kadetkinjom turnira) 3. mjesto, Aleksandra Macut, kadetkinja do 59 kg Sandro Tuškan, junior do 55 kg (bez plasmana)

Forme: 1. mjesto, Eric Liković 2. mjesto, Emanuel Mahečić 3. mjesto, Mateja Magdić 5. mjesto, Karla Ivka 6. mjesto, Ivan Klarić 7. mjesto, Tena Naglić

TAEKWONDO KLUB DUGA RESA

Forme:

1. mjesto, Dora Černelić kb4 – borbe 1. mjesto, Dominik Aršulić kad 65kg – 3. mjesto, Tea Trupković kad 51kg Nastupili su još Mateja Kasunić i Nela Trupković

TAEKWONDO KLUB BANIJA PANDAS

U ekipnom plasmanu kadeti su osvojili 2. mjesto, dok su u konkurenciji kadeta i kadetkinja zauzeli ekipno 3. mjesto. Zlatnu medalju osvojili su Lucio Matuzić -41kg (47:5, 48:2) koji je ujedno proglašen i najboljim kadetom turnira te Petar Fičko -45kg (23:3, 30:1). Treće mjesto osvojio je mlađi kadeti Marko Fičko -36 kg (13:14). Juniorke kluba nisu uspjele ostvariti zapaženije rezultate. Bez medalje su ostale juniorke Lucija Hrebac -55kg (0:21) i Gabrijela Fehervari -46 kg (4:5).

ZELINGRAD PARA TAEKWONDO OPEN

TKD Prana je po prvi puta nastupila na turniru Zelingrad Para Taekwondo Open koji je bio i kriterijsko natjecanje Hrvatskog para taekwondo saveza za ostvarenje bodovne norme za nastup na EP-u 2019. Turnir je održan u sportskoj dvorana Sv. Ivan Zelina gdje je nastupilo 209 natjecatelja iz 16 klubova i dvije države.

Forme: 2. mjesto, Mihael Močilac P30 2. mjesto, Matija Pahanić P20 3. mjesto, Veronika Biber P20 3. mjesto, Josipa Popovački P20 3. mjesto, Željka Tomaš P20