Kristina Čerina srebrna na Multi EP-u u Bugarskoj, osigurala nastup i na Europskom prvenstvu U-21 u Švedskoj

Kristina Čerina

najbolja seniorka TKD Banija Pandas osvojila je srebrnu medalju u kategoriji -67 kg na 2. Multi Europskom prvenstvo u taekwondou u Sofiji (Bugarska). U prvom je kolu pobijedila rusku predstavnicu Olesiu Rubtsovu 19:9, četvrtfinalu Turkinju Busra Sultan Bilgili 44:6, a polufinale je dobila Grkinju koja zbog povrede nije mogla nastupiti. U finalu je Čerina poražena 19:9 od iste ruske predstavnice Olesie Rubtsove s kojim se već bila sastala u prvom kolu. Ovim plasmanom i titulom viceprvakinje Europe izborila je nastup na europskom U-21 prvenstvu koje će se održati od 5. do 9. kolovoza u švedskom Hesingborgu.

– Ovo je još jedan veliki uspjeh za naš klub jer je plasman na europsko U-21 bio naš primaran cilj. Od 2011. godine kontinuirano imamo predstavnike na svjetskim ili europskim prvenstvima a ovo je osma godina u nizu da naš klub tamo ima predstavnika. Od dosadašnjih 12 nastupa osvojili smo 6 medalja na tim prvenstvima – pohvalio se njen trener Neven Trbojević.

Nastupilo je 1815 tekvondaša u svim dobnim skupinama i svim disciplinama (borbe, forme, razbijanju dasaka).