Croatia Open: U dvojcu na pariće za kadete A Luka Hajdin i Igor Šušnjar zauzeli su 2. mjesto u A finalu

U organizaciji Veslačkog kluba Croatia te suorganizaciji s HVS-om i VSZ-om, na jarunskom jezeru u Zagrebu u subotu i nedjelju, 13. i 14. travnja, održana je 36. Croatia Open 2019. (u kalendaru je natjecanja FISA-e), najveća je međunarodna veslačka regata u ovom dijelu Europe na kojoj su nastupili i veslači karlovačke Korane. Uz veslače iz Hrvatske nastupili i veslači iz Slovenije, Srbije, Austrije, Italije, Estonije, Turske, Slovačke i Mađarske.

U kategorija samca za kadete A Luka Hajdin osvojio je 1. mjesto, Mauro Bauer je u istoj kategoriji bio treći kao i Igor Šušnjar. U dvojcu na pariće za kadete A Luka Hajdin i Igor Šušnjar zauzeli su 2. mjesto u A finalu, odmah iza posade slovenske Izole. U kategoriji dvojca na pariće za juniore A Mario Konjevoda i Patrik Vrabac su u prednatjecanju bili drugi iza austrijske reprezentacije, uz treće ukupno vrijeme od 5 grupa i 24 posada. U finalu B osvojili su šesto mjesto. Među juniorima A u kategoriji samaca Mario Konjevoda i Patrik Vrabac nisu se plasirali u finalna natjecanja među 53 prijavljene posade skifova.

Uz veslače Korane na Jarunu je nastupio i Veslački klub Sabljaci iz Ogulina.

Slijedi Hrvatsko veslačko prvenstvo koje će se održati 26. i 27. travnja u Zagrebu, također na jezeru Jarun.