Pregršt osvojenih medalja karlovačkih tekvondo klubova na jakom međunarodnom turniru u Podsusedu

U Podsusedu je održan taekwondo turnir Susedgrad Sokol pokal koji je ujedno bio i 2. kvalifikacijski turnir za kadete povodom nadolazećeg Europskog prvenstva. Nastupilo je 490 natjecatelja, 70 klubova iz tri države a među njima i članovi TKD Banija Pandas, TKD Karlovac i TKD Prana iz Karlovca te TKD Duga Resa.

BANIJA PANDAS Banijanske Pande nastupile su s 12 natjecatelja u svim dobnim kategorijama. Osvojili su 8 medalja, od kojih su 2 zlatne, 2 srebrne i 4 brončane.

Uzdanica Pandas tima, Lucio Matuzić na posljednja dva kriterijska turnira bio je najbolji u svojoj kategoriji (- 41 kg). Drugi puta je pobijedio glavnog favorita u svojoj kategoriji a taj ga je uspjeh smjestio na sam vrh liste za odlazak za EP. Petar Fičko (- 45 kg) je u napetom finalu uspio osvojiti tek 2. mjesto čime propušta ovu priliku uvrstiti se na listu putnika za EP.

– Oboje su glavni nositelji u svojim kategorijama i s te pozicije pretendiraju na titule državnih prvaka na prvenstvu Hrvatske sredinom lipnja – objašnjava trener Neven Trbojević.

Od ostalih Panda zlatna juniorska medalja pripala je Bruni Pleši (- 55 kg) Srebrnu medalju osvojile su mlađa kadetkinja Nikolina Hrebac (- 36 kg), dok su broncu izborile juniorke Mia Šnajder (- 63 kg), Lucija Hrebac (– 59 kg), mlađa kadetkinja Ema Vraneša (- 51 kg) i Marko Fičko (- 36 kg). Bez medalje su ostale mlađe kadetkinje Ana Bedeniković (- 33 kg), Magdalena Kolarić (- 39 kg), Ivona Ferenac (- 43 kg) i Lirijana Jakšić (- 44 kg).

TKD KARLOVAC 1. mjesto Dalija Bunčić MKŽ -39 kg (3 pobjede) Osigurala je nastup na EKP 1. mjesto Magdalena Ljubić KAD-Ž -33 kg (1pobjeda) 3. mjesto Đorđe Bunčić KAD-M -49 kg (2 pobjede)

DUGA RESA Dora Černelić se natjecala u formama i u kategoriji KB4 gdje je osvojila zlatno odličje. Nastupili su još Tea Trupković, Dominik Aršulić i Nela Trupković.

TKD PRANA Članovi Prane osvojili 5 zlatnih medalja, jednu srebrnu i 4 brončane medalje.

Rezultati u borbama: Ivan Latković, kadet do 61 kg zlato (3 pobjede), Lara Tuškan, mlađa kadetkinja do 30 GK zlato (3 pobjede), Oscar Kovačić u kategoriji kadeta do 45 kg bronca (2 pobjede), Nina Šket, mlađa kadetkinja do 33 kg bronca (2 pobjede), Nika Petrić do 24 kg bronca (2 pobjede). Nastupile su još i kadetkinje Leona Grubiša i Aleksandra Macut ali bez plasmana. Poomsae team je ostvario sljedeće rezultate: Emanuel Mahečić KA2 – 1. mjesto, Eric Liković KA3 – 1. mjesto, M. Magdić- E. Mahečić D2 – 1. mjesto, Matea Magdić KB5 – 2. mjesto, Karla Ivka KB3 – 3. mjesto, Josip Krznarić JB2 – 5. mjesto.