Gospari prvi puta ove jeseni poraženi – karlovački rukometaši dobili derbi kola 1. Hrvatske lige Jug 27:24

Derbi 11. kola 1. HRL Jug zaslužno je pripao drugoplasiranom Karlovcu koji je pred oko 500 gledatelja u dvorani kraj Korane pobijedio prvoplasirani Dubrovnik sa 27:24 (14:11). Ovom pobjedom Karlovac se približio Dubrovniku na samo 3 boda i tako zadržao izglede da u drugom dijelu prvenstva nastavi ravnopravnu borbu za povratak u Premijer ligu.

Dubrovčanima je ovo prvi poraz u prvom dijelu prvenstva, a Karlovac je pak pobjedom zadržao izglede da i u proljetnom dijelu igra ravnopravnu borbu za naslov prvaka južne skupine prve lige. Osvajanjem bodova približio se Gosparima na samo 3 boda pa bi se u drugom dijelu natjecanja mogla očekivati neizvjesna borba tih dviju, objektivno najboljih momčadi lige, u utrci za plasman u Premijer ligu.

– Čestitam Karlovcu na zasluženoj pobjedi. Mi smo napravili nekoliko grešaka od 45. minute kad smo se približili na dva razlike, a što su domaći igrači znalački iskoristili – kratko je komentirao utakmicu trener Dubrovčana Silvijo Ivandija, dok je trenerica Karlovca Tatjana Rašić imala puno više razloga za zadovoljstvo:

– Naravno da sam zadovoljna. Ne bih sada ponavljala probleme koje smo imali sa sastavljanjem momčadi ali mogu reći da smo odigrali taktički upravo onako kako smo se i dogovorili. Čestitam mojim igračima na borbenosti i zasluženoj pobjedi .

Karlovac je od samog početka bio u vodstvu, a u 16. minuti je nakon kontre Šnajdera stigao je do 3 razlike (7:4). U 24. minuti Dubrovčani se približavaju gol razlike (9:8, 10:9 i 11:10). Domaći igrači odlično odigravahu završnicu prvog dijela. S tri gola podižu prednost na 3 razlike (14:10 i 14:11). U nastavka susreta Karlovac u dva navrata dolazi na 4 gola razlike (15:11 i 16:12). Petnaestak minuta prije kraja ulaze u igračku krizu pa gostujuća momčad u 43. minuti poravnavaju na 17:17. U 50. minuti Begić i Sudarić postižu gol za svoju momčad, a Ćelić podiže vodstvo Karlovca na 4 razlike (23:19). U 56. minuti je 24:22, a tada na scenu stupa kadetski reprezentativac Karlovca Ivan Rukavina koji postiže 2 gola (25:22, 26:23), a u posljednjoj minuti iznuđuje i sedmerac za Karlovac kojega uspješno realizira Šnajder. Gosti više nemaju vremena dostići vodstvo Karlovca koji zaslužno pobjeđuje i osvaja bodove.

———————————————————————– Rukomet: 1. HRL – Jug (11. kolo) KARLOVAC    27 (14) DUBROVNIK 24 (11)

KARLOVAC – ŠSD gledatelja 500. SUCI: Davor i Zoran Lončar (oba Varaždin). NADZORNIK: Vladimir Sokol (Topličice). SEDMERCI: Karlovac 3/3, Dubrovnik 5/5. ISKLJUČENJA: Karlovac 16 minuta (Horvat 2+2, Capan 2, Begić 2, Karaula 2, Šnajder 2+2, Ćelić 2). Dubrovnik 12 minuta ( Brnin 2, Putica 2, Debelić 2, Srna 2, Radić 2, Lončarica 2). KARLOVAC: Radočaj (12+0), Horvat 3, Čakarić, Capan 1, Begić 2, Karaula 1, Janjanin, Šnajder 9 (3), Ćelić 2, Bačić, Mrljak, Crnković 1, Sudarić 4, Rukavina 4, Domjančić, Glumac. TRENERICA Tatjana Rašić. DUBROVNIK: Morović, Knez, Brnin 2, Avdić, Putica 1, Bušlje 1,Bevanda 5, Dabelić 5 (5), Janđel (5+0), Srna 4, Zujić 2, Barišić (3+0), Radić, Lončarica 4. TRENER: Silvijo Ivandija. IGRAČ UTAKMICE: Ivan Rukavina (Karlovac).