Šuterska rapsodija kraj Korane – košarkaši Šanca u trećem kolu Prve lige razbili Podravac sa 111:88

Košarkaši karlovačkog Šanca u trećem kolu Prve lige došli su do druge pobjede u ovom natjecanju, i to nakon što su u fantastičnom šuterskom poslijepodnevu svladali Podravac s visokih 111:88. Karlovčani su imali šut za tricu od čak 78% (14-18), a i za dvicu su pucali vrlo visokih 64%.

U takvim okolnostima gosti jednostavno nisu imali šanse. Držali su se u prvoj četvrtini (26:23), no to je bilo sve. Već na poluvremenu bilo je 57:37 za Karlovčane, nakon treće četvrtine i +30, 86:56, a u posljednjoj dionici gosti su tek malo smanjili rezultat, iako su domaći u jednom trenutku imali i prednost od čak 33 poena (91:58).

Za Šanac su igrali: Požar, Josipović 17, Panjević 8, Lipak, Legović 18, Mileta 14, Tonić 26 (9 skokova), Mataković 6, Škrtić, Beber 5 i Češković 17 (8 asistencija, trice 5/5).

U sljedećem kolu karlovačke košarkaše očekuje teško gostovanje kod Gorice, koja je jedan od glavnih favorita za naslov, a u prva dva kola ostvarila je pobjede s pomalo nevjerojatnom koš razlikom od +94!