Kristina Čerina svoj posljednji naslov u juniorskoj konkurenciji okrunila zlatnom medaljom

Talentirana karlovačka tekvondašica Kristina Čerina, članica TKD Banija Pandas, nastupila je u Zagrebu na 23. po redu natjecanju Croatia Open iz programa G-1. Turnir je ove godine okupio čak 1100 boraca iz 30 država. U 1. kolu Čerina je pobijedila predstavnicu Jordana 14:3, u polufinalnoj borbi svladala je Poljakinju 19:7, a u finalu je bila bolja od Njemice 7:5.

Čerina je na tom turniru odradila svoj posljednji juniorski nastup osvajanjem zlatne medalje te se dalje nastavlja natjecati u kategoriji seniorki. Ovo joj je deveta zlatna medalja od 12 turnira na kojima je nastupila u ovoj godini.

Manje uspjeha su imali kadeti kluba Gabrijela Fehervari (-41kg) koja je u 1. kolu pobijedila Talijanku 23:3 dok je u 2. kolu poražena od Njemice 9:10, Lucija Hrebac je u 1. kolu svladala Talijanku 19:10, a u drugom je izgubila od Poljakinje 2:8. Petar Fičko (-41kg) izgubio je u 1. kolu od Bugara 27:6, dok je Mia Šnajder poražena u 1. kolu 0:3 od predstavnice Njemačke.

TKD Karlovac: Josipu Vuljaniću zlatna juniorska medalja

Na turniru Croatia Open 2017. Nastupili su i članovi Taekwondo klub Karlovac. Junior Josip Vuljanić (+73) osvojio je 1. mjesto ostvarivši 3 pobjede: Filip Skrezeszewsi (POL) vs Josip Vuljanić 12:34, Mihailo Radaković (SRB) vs Josip Vuljanić 15:16 i Nickolas Novaković (CRO) vs Josip Vuljanic 5:10. Bez plasmana su ostali kadeti Nikola Brnardić (-45kg) i Sandro Tuškan (-53kg)

TKD Duga Resa: Juniorka Lucija Polović osvojila brončano odličje

Članica TKD Duga Resa, juniorka Lucija Polović (-52kg), osvojila je brončano odličje nakon što je ostvarila tri pobjede i poraz u polufinalu svladavši: Poljakinju Aliciju Laskowsku 14:6, Hrvaticu Elena Đuričković 30:10 (prekid) i Australku Melanie Kindl 20:11, a poražena je od Srpkinje Marija Marjanović 5:10.

Juniori Tin Katić (+78kg) i Matija Brcković (-63kg) zaustavljeni su bili već u 1. kolu prvog dana natjecanja.