KRALJICA SPORTOVA

Matko Belčić u Karlsruheu izborio Europsko juniorsko prvenstvo, on i brat Bruno nastupit će i na Univerzijadi u Bochumu

Andrej Belčić bio je nadomak norme za Europsko prvenstvo za mlađe seniore na 800 metara

Mladi karlovački atletičar Matko Belčić vrlo dobrim rezultatom na jakom i prije svega masovnom mitingu u njemačkom Karlsruheu izborio je nastup na Europskom juniorskom prvenstvu koje će se u kolovozu održati u finskom Tampereu.

Matko je u utrci na 3000 metara sa zaprekama postigao rezultat 9:07,98 što mu je i novi osobni rekord, a ujedno i znatno brže od potrebne norme 9:15,00. Time je zauzeo ukupno 24. mjesto od 47 atletičara, a sedmo mjesto u juniorskoj konkurenciji među 19 natjecatelja.

U istoj disciplini trčao je i Bruno Belčić koji se polako vraća nakon puno problema s ozljedama i otrčao solidnih 9:10,29 što mu je donijelo ukupno 27. mjesto, odnosno 15. od 20 seniora.

Andrej Belčić u još je masovnijoj konkurenciji trčao na 800 metara – nastupilo je ukupno čak 186 atletičara, a Andrej je s vrlo dobrim rezultatom 1:48,65 zauzeo ukupno 19. mjesto, a vrlo dobro sedmo mjesto u U23 konkurenciji u kojoj su nastupila 43 atletičara.

Korak do norme

Nažalost, ostao je za malo kratak za normu za Europsko prvenstvo za mlađe seniore, koja iznosi 1:48,00 no bit će još prilike.

Nastupio je i Sven Franjković u izuzetno jakoj konkurenciji na 1500 metara i s rezultatom 3:58,22 bio 13. od 29 juniora, a ukupno 99. mjesto od 157 atletičara.

Osim što je Matko izborio Europsko juniorsko prvenstvo, on i brat Bruno trčat će i na Univerzijadi u njemačkom Bochumu.

Dobre atletike bit će naredni vikend i u Karlovcu – u petak 13. lipnja održava se tradicionalni Karlovački Cener na kojem se i ove godine očekuje nekoliko atraktivnih i jakih inozemnih imena, dok se na stadionu u subotu i nedjelju 14. i 15. lipnja održava Ekipno seniorsko prvenstvo Hrvatske, ujedno i izborno natjecanje za reprezentaciju Hrvatske za Kup Europe.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest