
U slabijem slobodnom i obaveznom programu zlatna odličja osvojili su mlađi junior Patrik Rajković, mlađa kadetkinja Marija Krčel i ekipa kadeta GK Karlovca
Članovi Gimnastičkog kluba Sokol imali su solidan nastup, ali bez osvojenih medalja na završnici prvenstva Hrvatske u sportskoj gimnastici u najjačem apsolutnom programu, održanom u Osijeku.
Najbliže odličju bila je juniorka Nika Babić koja je bila četvrta u preskoku i na dvovisinskim ručama, gdje je bila posebno blizu medalju jer je za broncom zaostala 0,5 bodova. Na ovoj je spravi imala i treću izvedbu prvenstva, ali zbog slabije težine nastupa u zbiru je ipak zauzela četvrto mjesto. Uz to, Nika je zauzela šesto mjesto na gredi i na tlu.
Lucija Lukežić Štedul u konkurenciji mlađih juniorki bila je peta u preskoku, šesta na dvovisinskim ručama, osma na tlu i dvanaesta na gradi.
Patrik, Lara, Jana Gabi…
U seniorskoj konkurenciji karlovački Sokol predstavljale su dvije djevojke – Lara Đurić bila je sedma na gredi, osma u preskoku i na dvovisinskim ručama i deseta na tlu, dok je Jana Gabi Kasunić zauzela deveto mjesto u preskoku, na tlu i na dvovisinskim ručama, a deseto na gredi.
Jedini muški predstavnik, Patrik Rajković, u kategoriji mlađih juniora osvojio je solidna šesta mjesta na karikama, ručama i preskoku, sedmo na preči i deseto na tlu, dok na konju s hvataljkama nije nastupio.
Specifikum gimnastike je da se održavaju državna prvenstva i za slobodni i obavezni program, donedavno ipak konkretnije i preciznije nazvane B i C program, odnosno svojevrsnu drugu i treću ligu ako bismo to usporedili s ekipnim sportovima.
Kao jaka i brojna natjecanja i odlična proba za neke potencijalne buduće vrhunske gimnastičarke i gimnastičare to je i više nego dobrodošlo, ali nazivati to državnim prvenstvom i uspoređivati s prvenstvom u apsolutnom programu nije previše smisleno u kontekstu sportskih rezultata.
Ipak, i u Osijeku su drugog dana natjecanja održana prvenstva za “slobodni” i “obavezni” program, a u njima su karlovački predstavnici osvojili i nekoliko medalja.
Tri zlata
Taj dio natjecanja bio je višebojskog tipa, a u slobodnom programu zlato u konkurenciji mlađih juniora osvojio je Patrik Rajković, koji se nakon najjače okušao i u ovoj konkurenciji te zasluženo pobijedio. Mlađa seniorka Jana Gabi Kasunić, pak, osvojila je brončano odličje, a u mlađeseniorskoj konkurenciji karlovačke sokolašice osvojile su i srebrno odličje kao ekipa.
U obaveznom programu još jedno zlato GK Sokolu donijela je mlađa kadetkinja Marija Krčel, a u istom je uzrastu osvojeno i ekipno srebro.
Dva odličja u obaveznom programu osvojio je Gimnastički klub Karlovac, i to u kadetskoj konkurenciji, gdje je Martin Malizan bio treći (samo 0,5 bodova ispred klupskog kolege Matije Grčića), a ekipa GK Karlovca osvojila je ekipno zlatno odličje.