
Ante Goršić osvojio je broncu kod mlađih juniora, doduše u vrlo tankoj konkurenciji
Mladi kickboxing borac karlovačkog Tigra Ivano Anzić imao je izuzetno naporan, ali i uspješan nastup na turniru Svjetskog kupa održanom u talijanskom gradiću Jesolo di Lido.
Naime, nastupio je u čak četiri konkurencije u tri discipline i pritom osvojio dva zlatna i jedno srebrno odličje.
U svojoj osnovnoj težinskoj kategoriji do 57 kilograma osvojio je dva zlata – u light contactu je do prvog mjesta i zlatnog odličja stigao pobjedama protiv Slovenca Kokola, Bugarina Zhekova, Mađara Nimroda i još jednog Bugarina Portarskog, sve redom s uvjerljivih 3:0.
U kick lightu, pak, put do zlata otvorio je sa 3:0 protiv Talijana Marca u osmini finala, u četvrtfinalu je sa 2:1 u jedinom izjednačenijem meču bio bolji od Bugarina Zhekova, a potom je opet s glatkih 3:0 u polufinalu bio bolji od Švicarca Enzla, a u finalu od Nijemca Pilezke.
“Osveta” u višoj kategoriji
U point fightingu je u svojoj kategoriji jedino ostao bez medalje – nakon što je svladao Bugarina Kaloyana 18:8 i Austrijanca Schrimetza 12:2, u četvrtfinalu ga je zaustavio Mađar Szikora sa 13:10.
Zato se u ovoj disciplini okušao i u većoj kategoriji, onoj do 63 kilograma, i tamo uzeo srebro! U šesnaestini finala bio je bolji od Ukrajinca Parfana 11:0, u osmini finala od Austrijanca Edera 8:3, u četvrtfinalu od Kanađanina Gouleta 7:2, a u polufinalu od Britanca Bessa 8:3. U finalu je u vrlo izjednačenoj borbi ipak poražen od još jednog Britanca, Drevera, sa 5:4.
Goršiću bronca
Medalju je osvojio i mlađi junior Ante Goršić u low kicku u kategoriji mlađih juniora do 60 kilograma, ali u drastično drugačijim okolnostima. Naime, u ovoj kategoriji prijavila su se samo tri borca, a Goršić je u polufinalu poražen 3:0 od Bugarina Kaneva pa mu je tako pripala bronca.
Vrijedi spomenuti i vrlo dobar nastup Ive Vrbanić u point fightingu kod starijih kadetkinja do 55 kg – u prvoj borbi svladala je Grkinju Koutantou, potom i Talijanku Tiozzo, no u borbi za medalju zaustavila ju je još jedna domaća predstavnica Cutaia s tijesnih 7:5.
Tena Smiljanić, Ella Golac, Stefani Kokić, Ana Kozjan, Niko Vrbanić, Mauro Kosić i Leon Vejin poraženi su u prvim borbama.



