SPORT

ZA MIRNU ZAVRŠNICU

Karlovački nogometaši u ludoj završnici svladali petrinjsku Mladost sa 3:1 i priključili se gornjem dijelu ljestvice

Nogometaši Karlovca 1919 u 28. kolu Treće HNL Središte svladali su danas Čavlekovom stadionu petrinjsku Mladost sa 3:1 i tako vjerojatno prebrinuli sve brige oko mogućeg ostanka u ligi, koji je bio upitan nakon izuzetno lošeg ulaska u prvenstvo. S druge strane, šteta zbog prvih desetak kola, jer kako igraju nakon toga, Karlovčani su možda mogli konkurirati i za sam vrh.

Danas protiv Petrinjaca kojima "gori pod petama", međutim, nije bilo baš tako lako. Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 0:0, a kada su gosti u 62. minuti došli u vodstvo dosta se nelagode uvuklo u domaće redove. Srpak je ipak prilično brzo, u 69. minuti, izjednačio, a inicijativa Karlovčana u nastavku susreta nije davala rezultata sve do same završnice. U posljednjoj minuti gostujuća obrana napokon je probijena i Olmo je donio Karlovcu 1919 vodstvo. Petrinjci su očajnički pojurili u napad i u trećoj minuti sudačke nadoknade to je kaznio Sušilović za još jedan pogodak i na kraju naizgled uvjerljivih 3:1, iako je bilo puno puno teže nego što rezultat pokazuje.