DOBAR NASTUP

Veslačima i veslačicama Korane četiri prva mjesta na regati na jezeru Sabljaci - osvojili i dva srebra i jednu broncu

VK Sabljaci Ogulin i Veslački savez Zagreba (VSZ) organizirali su  27. regatu Sabljaci i 4. regatu Veslačkog kupa 'Miljenka Finderlea 2021' na regatnoj stazi jezera Sabljaci.

Održano je 36 utrka a nastupili su svi zagrebački klubovi (5), te Vukovar, Jadran (Rijeka), Arupinum (Rovinj), Istra (Pula), Glagoljaš (Omišalj), Korana (Karlovac) i Sabljaci (Ogulin).

Karlovački veslači i veslačice osvojili su četiri prva mjesta, a tome pridodali još dva druga i jedno treće.

Od četiri pobjede tri su ostvarene u samcima - najbrži su bili kadetkinja Ema Hodak, kadet Jan Latković i junior Igor Šušnjar, a do pobjede je stigao i kadetski dvojac na pariće u kojem su veslali Luka Ranitović i Josip Jakšić.

U kadetskoj utrci samaca Karlovčani su zaista dominirali pa je Roman Romčević osvojio drugo mjesto, a drugi je bio i Mario Konjevoda u seniorskom samcu. Treće mjesto u samcu za juniore osvojio je Mario Bauer.

Nadomak pobjedničkog postolja, osvajanjem četvrtog mjesta, ostali su juniorski dvojac na pariće (Šušnjar/Bauer) te Lara Mandić u samcu za juniorke.