SPORT

TRENING ZA NASTAVAK SEZONE

Nakon sedam godina Karlovac kao premijerligaš ugostio Zagreb PPD, gosti očekivano došli do mirne pobjede

Utakmica 5. kola Premijer lige između Karlovca i PPD Zagreba završena je očekivano - visokom pobjedom gostiju koji ne samo da su jedini prvaci države u povijesti hrvatskog prvenstva, nego danas gotovo da više i nemaju konkurenata s kojima će utakmice biti barem donekle neizvjesne.

Karlovčani su se držali otprilike 17 minuta. U 4. minuti bilježimo jedino vodstvo Karlovca - 2:1. U 11. minuti posljednji puta je neriješen rezultat - 5:5. Tada Zagrepčani prvom ozbiljnijom serijom odlaze na 9:5, ali još jednom se malo vraćaju domaći s dva uzastopna pogotka. Da ipak neizvjesnost neće biti održana niti do poluvremena pokazalo se od 17. do 20. minute kada PPD Zagreb sa 10:8 odlazi na 13:8, a do odmora su otišli na možda malo i previsokih 21:11.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

U drugom poluvremenu malo je popustio ritam, domaći nisu posve klonuli, pa smo gledali uglavnom izjednačenu igru, ali bez prevelikog naboja, osim pred sam kraj kada je nepotrebno nesportski reagirao Čupić i izazvao negodovanje karlovačke publike, ali i klupe. Na kraju, drugo poluvrijeme završilo je u egalu (11:11) za konačnih 22:32.

Uzevši u obzir odnos snaga bio je ovo gotovo trening susret i za Zagrepčane, ali i za Karlovčane, koje očekuje težak raspored. Sljedećeg vikenda opet igraju kod kuće, protiv vrlo jake momčadi Dubrave, a zatim im slijede dva gostovanja - u Gorici i Poreču. Gotovo je sigurno da će dvije od te tri momčadi uz Zagreb u Ligu za prvaka pa bi idealno bilo oteti pokoji bod barem jednoj, a onda se nadati da će baš ta ekipa "izvisiti" i da će taj bod ili bodovi biti prenešeni. No, rano je još za kalkulacije.