DOBAR NASTUP

Veslanje: Ema Hodak prva u Vukovaru, dvojac na pariće Bauer / Šušnjar drugi kod juniora i kod seniora

Na regatnoj stazi na Dunavu u Vukovaru na 1000 metara održana je 18. regata Sv. Filipa i Jakova, ujedno i 2. regata Veslačkog kupa 'Miljenka Finderlea'. Organizatori su Veslački klub Vukovar, Hrvatski veslački savez (HVS) i Veslački savez Zagreba (VSZ).

Vrlo dobar nastup imali su veslači i veslačice Korane, a opet je u prvom planu bila sjajna Ema Hodak, koja je očekivano i već tradicionalno osvojila prvo mjesto u skifu za kadetkinje A. Dvostruki program i dvostruki uspjeh imali su, pak, Mauro Bauer i Igor Šušnjar, koji su osvojili druga mjesta i u juniorskom i u seniorskom dvojcu na pariće. Šime Ravnjak u kadetskom skifu bio je treći.

Kako zbog nedostatka vremena nije bilo prednatjecanja, tako je u nekoliko disciplina bilo više finalnih utrka podijeljenih u skupine - u svojoj skupini tako je do prvog mjesta došao junior Jan Latković u skifu, a do trećeg mjesta u istoj kategoriji u svojoj je skupini osvojio Luka Ranitović.