NOVA MEDALJA

Drugog dana atletskog prvenstva Hrvatske u dvorani Matko Belčić za 16 sekundi "skinuo" osobni rekord i osvojio srebro na 3000 metara

Drugog dana atletskog prvenstva Hrvatske u dvorani Matko Belčić za 16 sekundi

Ni drugog dana dvoranskog prvenstva Hrvatske u atletici za seniore i seniorke karlovački atletičari ne vraćaju se praznih ruku - za to je zaslužan Matko Belčić koji je odradio fenomenalnu utrku na 3000 metara i nadmašio sva očekivanja. Ne samo da je osvojio srebro, iako je imao tek šesti rezultat od prijavljenih finalista, već je za više od 16 sekundi (!) oborio svoj osobni i klupski rekord s vremenom 8:47,27, čime je zaostao samo iza još jednog atletičara s karlovačkim korijenima - Svena Franjkovića iz AK Svetice, sina poznatog karlovačkog atletičara i atletskog djelatnika, organizatora "Karlovačkog cenera" Roberta Franjkovića.

Bilo je još vrlo dobrih rezultata - Hela Rakamarić također je oborila osobni i klupski rekord (10:24,37) te osvojila vrlo dobro peto mjesto na 3000 metara. Lea Novković također je s osobnim i klupskim rekordom (8.79) prošla kvalifikacije na 60 prepone i u finalu zauzela šesto mjesto, a Andrej Belčić, koji je jučer osvojio broncu na 400 metara, bio je šesti na 800 metara, dok je na istoj dionici u ženskoj konkurenciji Ida Nikolić bila dvanaesta.