"PREMIJERKA" SVE BLIŽE

Rukometaši Karlovca u 16. kolu 1. lige Jug slavili na gostovanju u Opuzenu 29:25 i sve su bliže povratku među najbolje

Veći dio utakmice činilo se da će karlovački rukometaši lako doći do pobjede, no u samoj završnici bilo je ipak i malo straha. Naime, nakon početne izjednačene igre, Karlovčani su od 7:7 krajem prvog dijela odjurili na 12:7 - na odmoru je bilo 15:10, a u nastavku se gosti nisu uspjevali niti u jednom trenutku spustiti ispod minus 4, a u jednom trenutku bilo je i čak +8 za Karlovac.

Ipak, domaći kojima "gori pod petama" i grčevito se bore za ostanak nisu se predavali na svom parketu i u posljednjim minutama uspjeli su i zaprijetiti - malom serijom došli su od 21:26 do 24:26 tri minute prije kraja, no tada je susret ipak prelomio pogodak Rukavine iz sedmerca. Na kraju - 29:25 za Karlovac i još jedan važan korak prema povratku u Premijer ligu. Šest kola prije kraja - minimalno velikih šest bodova ispred drugoplasiranog Buzeta, a bit će možda i više, jer u trenucima dok ovo pišemo Buzet gubi od pulske Arene krajem prvog dijela.

U sljedećem kolu u Karlovcu gostuje trećeplasirani Umag.