
HDZ-ovac je rekao je i da Peretić "nije zaspao kad je trebalo podcijeniti sve njih koji marljivo rade"
Zanimljiv drugi krug lokalnih izbora imat ćemo i u Netretiću gdje su dva kandidata, DHSS-ov Marijan Peretić koji je i aktualni načelnik i HDZ-ov Damir Škrtić dobili isti broj glasova svojih sumještana, svaki po 561.
Podsjetimo, HDZ-ovac je već počeo slaviti jer je do njega stigla informacija da je pobijedio, a onda je uslijedio “hladan tuš”. Danas se Šrktić biračima obratio putem priopćenja u kojem se dotakao i svog protukandidata.
Tko se uspavao?
– Rezultat prvog kruga, u kojem sam ostvario isti broj glasova kao moj protukandidat, obvezuje me još snažnije i motivira da u drugom krugu dokažem – djelima, ne riječima – da Netretić može i mora bolje, piše Škrtić.
Kako kaže Škrtić, “Peretić je u televizijskoj informativnoj emisiji rekao da se u kampanji “malo uspavao” jer je vjerovao da ljudi znaju što je radio protekle četiri godine”.
– Na to mogu samo reći – Općina Netretić nema vremena za spavanje. Mještani Netretića ne zaslužuju načelnika koji se uspava – ni u kampanji, ni tijekom mandata. Općina Netretić već je dovoljno dugo stajala u mjestu. Vrijeme je za buđenje, rad i konkretne pomake. Ne treba nam uspavani načelnik, nego načelnik s vizijom i prisutnošću, kaže Škrtić u svojoj samoreklami.
Ponosan što čuva tradiciju
Rekao je i da Peretić “nije zaspao kad je trebalo podcijeniti sve njih koji marljivo rade”.
– Želim podsjetiti na njegovo podcjenjivanje svih nas koji se bavimo folklorom. Ponosan sam što čuvam tradiciju i što sam, za razliku od njega, ostao budan i blizu ljudima – i kroz kulturni rad, i kroz konkretan program koji nudim za našu općinu Netretić, kaže Škrtić i traži povjerenje birača.