Vijesti iz karatea, taekwondoa i kickboxinga

Karate: Povrženiću zlatna, a Sekuliću srebrna medalja

TKD Karlovac je nastupio na Croatia Open ETU “A” class natjecanju u Zagrebu. Nastupilo je preko 1200 natjecatelja iz 248 klubova gdje su Karlovčani osvojili jednu srebrnu i jednu brončanu medalju. Tadea Bersinić je nastupila kao juniorka do 55 kg te je redom pobjeđivala predstavnice iz Njemačke i Bjelorusije. Posustala je u finalu osvojivši 2. mjesto i srebrnu medalju. Borna Zlatarić je nastupio kao kadet do 45 kg. Nanizao je tri pobjede – protiv predstavnika Slovačke, Belgije i TKD Osijek, a u polufinalu je zaustavljen od reprezentativca Srbije rezultatom 3:4. Osvojio je 3. mjesto i brončanu medalju. Još su nastupili Petra Tuškan, Ivan Horvat, Dora Beronić, Leo Sabljak, Tomislav Sabljak, Hrvoje Grčić i Andrej Lekić.

Kickboxing: Lara Despot zlatna, Matko Živčić srebrni, a Lukas Jurašić brončani

U Zagorju ob Savi je održan međunarodni turnir u kickboxingu, Slovenia Open, na kojem je nastupilo 578 natjecatelja iz 63 kluba i 10 država. Za karlovački KBK Tigar nastupili su Lukas Jurašić, Martina Brozović, Leopold Katalinić., Leo Mihalić, Matko Živčić i Lara Despot. Najveći uspjeh ostvarila je Lara Despot u kategoriji kadetkinja ispod 16 godina (-60 kg), u kojoj je osvojila zlatnu medalju i pobjednički pehar. Matko Živčić je u apsolutnoj kategoriji (+69 kg) kod kadeta osvojio srebrnu medalju, dok je Lukas Jurašić u kategoriji (-47 kg) osvojio brončanu medalju. Leopold Katalinić, Martina Brozović i Leo Mihalić ispali su u kvalifikacijskim borbama. Pred Tigrovima je međunarodni turnir u Kutini koji će se održati 16. studenoga, a zatim i veliki međunarodni turnir u Szegedu 7. prosinca 2013. godine.