Kako spasiti upropašteno – sastaje se Tim za otklanjanje posljedica rada HE Lešće

Kako spasiti upropašteno – sastaje se Tim za otklanjanje posljedica
rada HE Lešće

Tim za otklanjanje posljedica rada HE Lešće, službeni je naziv radne skupine koja u opisu posla ima zadatak da na što manju mjeru svede negativne posljedice nastale izgradnjom hidroelektrane Lešće na rijeci Dobri a koji će danas u Uredu župana imati svoj prvi sastanak.

Iako su ekolozi i brojni drugi mjerodavne političare i investitore iz HEP-a godinama upozoravali da nepovratno uništenje kanjona rijeke Dobre radi vrlo malog udjela električne energije koju donosi nova HE, nije isplativo, hidroelektrana je izgrađena. Međutim, sa sobom nije donijela ekonomski i turistički prosperitet kako su nas vladajući tijekom gradnje uvjeravali, nego niz problema za lokalno stanovništvo – erozije tla, stalne poplave zemljišta, opasnost za kupače, uništenje ribljeg fonda a možda i još neke.

Kako je najavljeno, tema sastanka bit će izvješća o do sada provedenim mjerama i radnjama u svezi utjecaja HE Lešće na okoliš i otklanjanje posljedica njezina rada na tok rijeke Dobre. Bit će zanimljivo vidjeti kakvi su zaključci i što se može učiniti u spašavanju uništenog.

 KAportal.hr

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@kaportal.hr ili putem forme Pošalji vijest